Spolo─Źnosti Celcom, Digi a Maxis spolo─Źne nasadzuj├║ vl├íknov├║ infra┼ítrukt├║ru pre 4G a 5G

Spolo─Źnosti Celcom, Digi a Maxis spolo─Źne nasadzuj├║ vl├íknov├║ infra┼ítrukt├║ru pre 4G a 5G 1

V pomerne zauj├şmavom v├Żvoji v na┼íom telekomunika─Źnom priemysle, traja z hlavn├Żch mobiln├Żch hr├í─Źov v krajine, Celcom, Digia Maxis podp├şsali memorandum o porozumen├ş s cie─żom presk├║ma┼ą mo┼żnos┼ą spolo─Źn├ęho nasadenia vl├íkien. Ne┼ż za─Źnete by┼ą pr├şli┼í vzru┼íen├Ż, toto vl├íkno nasadenie nie je pre dom├ícu implement├íciu hoci.

REKLAMA

Pod─ża spolo─Źn├ęho ozn├ímenia je cie─żom tejto spolupr├íce nielen nasadenie optick├ęho vl├íkna, ale aj prepojenie optick├Żch vl├íkien so z├íkladn├Żmi stanicami v celej krajine s cie─żom pom├┤c┼ą zlep┼íi┼ą celkov├Ż stav n├í┼ího pripojenia 4G. Cie─żom implement├ície infra┼ítrukt├║ry je aj posilnenie z├íkladu pre nadch├ídzaj├║ce zavedenie siete 5G v Malajzii.

Spolo─Źnosti Celcom, Digi a Maxis spolo─Źne nasadzuj├║ vl├íknov├║ infra┼ítrukt├║ru pre 4G a 5G 2

Prostredn├şctvom spolupr├íce bud├║ spolo─Źnosti Celcom, Digi a Maxis hodnoti┼ą aj svoju existuj├║cu optick├║ infra┼ítrukt├║ru s cie─żom n├íjs┼ą sp├┤soby, ako mo┼żno optimalizova┼ą ich vyu┼żitie. Tri telekomunika─Źn├ę spolo─Źnosti tie┼ż zd├┤raznili, ┼że t├íto spolupr├íca je v s├║lade s prebiehaj├║cimi rokovaniami N├írodn├Ż pl├ín vl├íkien a prepojenia (NRPS).

U┼ż v marci 2019 malajzijsk├í komisia pre komunik├ície a multim├ędi├í (MCMC) v skuto─Źnosti vyzvala telekocusy v Malajzii, aby posilnili svoju sie┼ą 4G, preto┼że v tom ─Źase bolo iba 40% z├íklad┼łov├Żch stan├şc v krajine ├║plne rozvl├íknen├Żch. T├íto spolupr├íca by preto mala by┼ą schopn├í pom├┤c┼ą tomuto pr├şpadu, aj ke─Ć spolo─Źn├ę ozn├ímenie dnes neobsahovalo ┼żiadny ─Źasov├Ż rozvrh nasadenia.