Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spolo─Źnos┼ą T-Mobile zverej┼łuje predplaten├Żch z├íkazn├şkov, ktor├ş maj├║ vplyv na poru┼íenie ├║dajov

Spolo─Źnos┼ą T-Mobile zverej┼łuje predplaten├Żch z├íkazn├şkov, ktor├ş maj├║ vplyv na poru┼íenie ├║dajov

Spolo─Źnos┼ą T-Mobile dnes v ozn├ímen├ş o naru┼íen├ş ├║dajov uviedla, ┼że k inform├íci├ím o ├║─Źte nezverejnen├ęho po─Źtu z├íkazn├şkov vyu┼ż├şvaj├║cich predplaten├ę slu┼żby spolo─Źnosti pristupovala neopr├ívnen├í tretia strana.

ÔÇ×N├í┼í t├şm spolo─Źnosti Cybersecurity odhalil a zru┼íil ┼íkodliv├Ż a neopr├ívnen├Ż pr├şstup k niektor├Żm inform├íci├ím s├║visiacim s va┼í├şm predplaten├Żm bezdr├┤tov├Żm ├║─Źtom T-Mobile,ÔÇť hovor├ş ozn├ímenie o poru┼íen├ş.

ÔÇ×Okam┼żite sme to nahl├ísili ├║radom. ┼Żiadne z va┼íich finan─Źn├Żch ├║dajov (vr├ítane inform├íci├ş o kreditn├Żch kart├ích) alebo ─Ź├şsel soci├ílneho zabezpe─Źenia neboli zapojen├ę a ┼żiadne hesl├í neboli ohrozen├ę.ÔÇť

Inform├ície o z├íkazn├şkoch spr├şstupnen├ę po─Źas poru┼íenia ├║dajov s├║ spojen├ę iba s predplaten├Żmi ├║─Źtami pod─ża ozn├ímenia o poru┼íen├ş ├║dajov uverejnen├ęho spolo─Źnos┼ąou T-Mobile.

ÔÇ×Pr├şstup k ├║dajom boli inform├ície spojen├ę s va┼í├şm predplaten├Żm ├║─Źtom slu┼żby vr├ítane mena a faktura─Źnej adresy (ak ste ich uviedli pri zalo┼żen├ş svojho ├║─Źtu), telef├│nneho ─Ź├şsla, ─Ź├şsla ├║─Źtu, tarifn├ęho pl├ínu a funkci├ş, napr├şklad ─Źi ste pridali funkciu medzin├írodn├ęho volania. ÔÇ×┼át├íty T-Mobile.

ÔÇ×Cenov├Ż pl├ín a funkcie va┼íej slu┼żby hlasov├ęho volania s├║ÔÇ× inform├ície o sieti chr├ínen├ę vlastn├şctvom z├íkazn├şka ÔÇť(ÔÇ× CPNI ÔÇť) pod─ża pravidiel FCC, ktor├ę vy┼żaduj├║, aby sme v├ís o tomto incidente informovali.ÔÇť

Bezpe─Źnos┼ą va┼íich inform├íci├ş berieme ve─żmi v├í┼żne a m├íme k dispoz├şcii nieko─żko bezpe─Źnostn├Żch opatren├ş na ochranu va┼íich osobn├Żch ├║dajov pred neopr├ívnen├Żm pr├şstupom. Skuto─Źne ─żutujeme, ┼że k tomuto incidentu do┼ílo a ospravedl┼łujeme sa za ak├ęko─żvek nepr├şjemnosti, ktor├ę v├ím sp├┤sobili. – T-Mobile

Spolo─Źnos┼ą T-Mobile upozornila v┼íetk├Żch z├íkazn├şkov, ktor├Żch sa to t├Żka, prostredn├şctvom upozornen├ş prostredn├şctvom SMS a nab├ída v┼íetk├Żch, ktor├Żch sa toto poru┼íenie t├Żka, aby potvrdili alebo aktualizovali svoj PIN / pr├şstupov├Ż k├│d na svojich ├║─Źtoch T-Mobile ako dodato─Źn├║ ochranu.

U┼ż├şvatelia m├┤┼żu oslovi┼ą z├íkazn├şcku starostlivos┼ą na ─Ź├şsle 611 z telef├│nov T-Mobile alebo na telef├│nnom ─Ź├şsle 1-800-T-MOBILN├ë z telef├│nov pou┼ż├şvaj├║cich in├Żch dopravcov, aby po┼żiadali o pomoc pri rie┼íen├ş situ├ície alebo o ┼ípeci├ílne pokyny t├Żkaj├║ce sa zaobch├ídzania s ├║─Źtom.

Z├íkazn├şci T-Mobile, ktor├ş e┼íte nedostali upozornenie a chc├║ potvrdi┼ą, ┼że inform├ície o ich ├║─Źte neboli ovplyvnen├ę, m├┤┼żu tak urobi┼ą e-mailom na adresu [email protected].

M├íme nieko─żko bezpe─Źnostn├Żch opatren├ş na ochranu va┼íich osobn├Żch ├║dajov pred neopr├ívnen├Żm pr├şstupom, pou┼żit├şm alebo zverejnen├şm. Viac inform├íci├ş o tom, ako chr├ínime va┼íe inform├ície, n├íjdete v na┼íich z├ísady ochrany osobn├Żch ├║dajov, Poskytujeme v├ím tie┼ż tipy na zabezpe─Źenie: https://www.t-mobile.com/responsibility/privacy, – T-Mobile

T-Mobile bol predt├Żm zasiahnut├Ż poru┼íen├şm ├║dajov v auguste 2018, ke─Ć boli ukradnut├ę inform├ície o ├║─Źte pribli┼żne dvoch mili├│nov z├íkazn├şkov.

Spolo─Źnos┼ą BleepingComputer po┼żiadala spolo─Źnos┼ą T-Mobile o poskytnutie ─Ćal┼í├şch inform├íci├ş o po─Źte z├íkazn├şkov, ktor├Żch sa poru┼íenie ├║dajov t├Żka, ao d├ítume, kedy boli zisten├ę, ale v ─Źase uverejnenia sa o nich nepo─Źuli.


Aktualiz├ícia 21. novembra 18:41 EST: Hovorca spolo─Źnosti T-Mobile povedal spolo─Źnosti BleepingComputer, ┼że ÔÇ×tento incident ovplyvnil mal├Ż po─Źet z├íkazn├şkov.ÔÇť T├şm spolo─Źnosti zaoberaj├║ci sa kybernetickou bezpe─Źnos┼ąou ju tie┼ż ÔÇ×objavil za─Źiatkom novembra a okam┼żite ju odstavilÔÇť.