Spoločnosť T-Mobile sa chystá zvýšiť rýchlosť LTE prenajatím nevyužitého spektra 600 MHz

COVID-19 zasahuje do každodenného života bezprecedentným spôsobom. Spoločnosť T-Mobile sa už rozhodla uzavrieť mnoho svojich maloobchodných miest a teraz chce vaše údaje zrýchliť. Ľudia môžu veriť svojim mobilným pripojeniam viac ako kedykoľvek predtým, takže spoločnosť T-Mobile prenajíma nepoužité spektrum pásma 71 v USA.

T-Mobile je jediný americký dopravca využívajúci pásmo 71, čo je široké spektrum 35 MHz okolo 600 MHz. Nemá však prístup ku všetkým týmto vlnám – na niektorých trhoch má iba 10 MHz, pretože spoločnosti ako Comcast a Dish sú na licencii. Môže to byť problém, pretože 600 MHz nepodporuje začiatok šírky pásma, ale je dobré pokryť veľké oblasti. Ak sa preťaží, môžete skončiť o niekoľko megabitov nižšie. Situácia 600 MHz je v súčasnosti pre T-Mobile obzvlášť problematická, pretože na tejto frekvencii beží 4G aj 5G. To znamená, že niektoré trhy pridelili každej sieti len 5 MHz.

Plán spoločnosti T-Mobile prenajať nevyužité spektrum pásma 71 sa pravdepodobne zameria na 4G; Napríklad vytvorte 20MHz (maximum dostupné na telefónoch LTE) a 10MHz kanál. Sieť by pripojila zariadenia 4G k menej preplneným a stále dostupným 5 MHz pre 5G. T-Mobile sa však môže rozhodnúť vytvoriť väčší 15MHz kanál pre 5G (s 20MHz pre 4G), ale to by nebolo užitočné pre toľko ľudí, že 5G sú stále zriedkavé.

Prenájom tohto spektra od spoločností Comcast, Dish a nespočetných investičných spoločností môže pomôcť udržať prijateľnú rýchlosť prenosu údajov počas tohto skúšobného obdobia. Aj keď nám to poskytne pohľad na výkonnosť mobilnej siete, ktorú sme mali mať neustále. Táto skúsenosť nebude trvalá, kým FCC neprestane spoločnosti nechávať šetriť spektrum.

Skúste postupovať