Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spoločnosť Samsung začala hromadnú výrobu prvého 16 GB LPDDR5 modulu DRAM pre prémiové smartphony

Spoločnosť Samsung v utorok oznámila, že začala masovú výrobu prvého 16 GB LPDDR5 (Low Power Double Data Rate) 5) balík pre ďalšiu generáciu poistného smartphones, v nadväznosti na sériovú výrobu 12 GB variantu toho istého balíka v júli 2019. Nový modul RAM podľa spoločnosti umožní vylepšené funkcie 5G a AI a zlepší hranie hier spolu s inteligentnou fotografiou.

Senior viceprezident pre predaj a marketing pamäte, Cheol Choi, povedal, že so zavedením novej produktovej rady založenej na procesnej technológii novej generácie bude spoločnosť schopná plne riešiť budúce požiadavky na pamäť od globálnych zákazníkov.

Nový modul RAM spoločnosti Samsung umožní a 5, Rýchlosť prenosu dát 500 Mb / s, približne 1,3 krát rýchlejšie ako predchádzajúca generácia. Spoločnosť vo svojom vydaní ďalej uviedla, že nová mobilná RAM prináša viac ako 20 percentnú úsporu energie a poskytuje až dvojnásobnú kapacitu ako 8 GB LPDDR4X balík.

Nový modul RAM sa skladá z ôsmich 12 GB čipov a štyroch 8 GB čipov a vyrába sa v závode Pyeongtaek v Južnej Kórei.

„Spoločnosť Samsung sa zaviazala prinášať špičkové pamäťové technológie tým, že umožňuje zákazníkom vychutnať si prostredníctvom svojich mobilných zariadení úžasné zážitky. Sme nadšení, že tento záväzok môžeme dodržať s naším novým špičkovým mobilným riešením pre globálnych výrobcov zariadení, “uviedol Choi vo vyhlásení spoločnosti Samsung.

  • Samsung Kicks Off Výroba 12 GB LPDDR5 DRAM

Modul 16 GB LPDDR5 DRAM bude založený na procesnej technológii triedy 10nm druhej generácie spoločnosti Samsung.