Spoločnosť Samsung sa spojila so spoločnosťou Xiaomi a uviedla na trh snímač 108MP pre mobilné telefóny

Senzor mobilných telefónov Samsung s veľkosťou 108 MP bude debutovať na Xiaomi Mi Mix 4

SAMSUNG spojil svoje sily násilím s čínskym rivalom Xiaomi spustiť crazy znejúci 108MP fotoaparátový senzor pre smartphones,

Senzor ISOCELL Bright HMX, ktorý je prvým snímačom celulárnych obrazov, ktorý podľa Samsungu prekročí aspoň 100 miliónov pixelov, vytvorí „mimoriadne fotografie aj za extrémnych svetelných podmienok“.

Toto je prvý snímač smartfónu, ktorý prispôsobil veľkosť 1 // 133 palcov, čo znamená, že dokáže absorbovať viac svetla v prostredí so slabým osvetlením ako menšie senzory, zatiaľ čo technológia fúzie pixelov spoločnosti Tetracell komprimuje štyri pixely do jedného, ​​aby vytvorila jasnejší obraz s rozlíšením 27 MP.

DSLR typu HMX sa dodávajú aj s technológiou Smart-ISO – mechanizmus, ktorý vyberá úroveň zosilnenia zosilňovača podľa osvetlenia a zmení sa na ISO Nízka na „zvýšenie sýtosti pixelov a vytváranie jasných fotografií“.

Tento senzor tiež podporuje bezstratový záznam videa v zornom poli pri rozlíšení až 6 K pri 30 snímkach za sekundu.

Yongin Park, výkonný viceprezident pre oblasť senzorov v spoločnosti Samsung Electronics, sa zrútil: „Spoločnosť Samsung pokračuje v inováciách v oblasti logiky a technológie pixelov a navrhuje naše obrazové senzory ISOCELL tak, aby zachytili svet tak blízko, ako ho môžu vidieť naše oči.

„V úzkej spolupráci s Xiaomi je ISOCELL Bright HMX prvým bunkovým obrazovým senzorom, ktorý zbalí viac ako 100 miliónov pixelov a poskytuje pokrokovú technológiu Tetracell Plus a ISOCELL Plus s bezkonkurenčnou reprodukciou farieb a ohromujúcimi detailmi.“

Výroba hmotnostného senzora by sa mala začať koncom augusta, takže pravdepodobne ide o Xiaomi Mi Mix 4 Záznam, ktorý sa má objaviť v októbri, bude pri spustení používať senzory HMX.

„Sme veľmi radi, že teraz je možné navrhnúť rozlíšenie obrazu, ktoré bolo k dispozícii iba na niektorých špičkových fotoaparátoch DSLR smartphonesLin Bin žartoval, jeden zo zakladateľov a prezident Xiaomi.

„S pokračovaním v partnerstve očakávame nielen poskytnutie nového zážitku z mobilnej kamery, ale aj platformu, na ktorej môžu naši používatelia vytvárať jedinečný obsah.“ μ