Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spoločnosť Samsung minulý rok chytila ​​74% podiel na americkom trhu so smartfónmi 5G

zatiaľ čo Apple v minulom roku sa nepodarilo spustiť ani jediný 5G smartfón, spoločnosť Samsung uviedla na trh rôzne modely s pripojením 5G v segmentoch strednej a vyššej kategórie. Galaxy Note 10+ 5G sa ukázal byť najpredávanejším 5G telefónom v USA minulý rok. Podľa najnovších údajov sa spoločnosti Samsung podarilo chytiť 74 percentný podiel na trhu s 5G smartfónmi v regióne.

Podľa analýzy trhu firma Výskum v kontraste, menej ako dva milióny 5G smartphones boli predané v USA v roku 2019. To je menej ako 1 percent z celkového predaja smartfónov v krajine. Spoločnosť LG predala minulý rok 15 percent všetkých 5G telefónov v USA, zatiaľ čo trhový podiel OnePlus dosiahol 11 percent. Spoločnosť Samsung bola jedinou značkou, ktorá uviedla na trh viac ako jeden 5G smartfón v U.S.A v roku 2019.

Riaditeľ Counterpoint Research Jeff Fieldhack správne poukazuje na dôvody predaja smartphonov 5G za menej ako sa očakávalo. Poznamenáva, že vysoké ceny telefónov 5G spolu so špinavým pokrytím 5G, obmedzený počet kompatibilných zariadení a problémy s kompatibilitou viedli k nižšej predajnej výkonnosti ako 5G-vybavené smartphones v U.S.A.

Firma zaoberajúca sa analýzou trhu očakáva, že z 5-percentného podielu smartphonu na trhu vzrastie 1 až 25 percent zo všetkých smartphones predané v USA tento rok. Očakáva sa, že väčšina rastu bude pochádzať Apple a Samsung.

Juhokórejský gigant smartfónov už predstavil tri 5G telefóny—Galaxy S20, Galaxy S20 + a Galaxy S20 Ultra – tento rok v USA. Očakávame, že spoločnosť do konca tohto roka uvedie na trh najmenej tri ďalšie 5G telefóny: Galaxy Fold 2, Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20+.

5G Smartphone Market Share US 2019 Counterpoint Research