Spoločnosť Samsung Electronics prekonala svoje odhady za prvý štvrťrok a pripravuje sa na veľkú ranu spôsobenú koronavírusom

Spoločnosť Samsung Electronics presahuje odhady za prvý štvrťrok a pripravuje sa na veľkú ranu spôsobenú vírusom Corona (foto: Sneha-Saha / Indian Express)

Spoločnosť Samsung Electronics v utorok uviedla, že jej prevádzkový zisk za prvý štvrťrok by sa pravdepodobne pred rokom recesiou trochu zmiernil, keďže predaj pevných diskov pomohol zmierniť úder pandémie vírusu Corona. smartphones A televízory.

Popredné svetové polovodičové spoločnosti ťažia z vysokého dopytu po čipoch od výrobcov prenosných počítačov a dátových centier uprostred postupného prechodu na domácu prácu.

Zároveň však juhokórejský technický gigant očakáva, že tento štvrťrok bude zaznamenávať vyššie tržby ako spotrebná elektronika a mobilné telefóny, keďže nový vírus koróny sa šíri po celej Európe a na americké kľúčové trhy pre svoju prémiu. smartphones A televízory.

Spoločnosť Samsung uviedla, že sa očakáva dosiahnutie prevádzkového zisku 6,4 Bilión vody)5,2 Miliárd) v štvrťroku končiacom v marci v porovnaní s 6,2 Jeden bilión wonov pred rokom a oceniť 6,2 Podľa Refinitive SmartEstimate vyhral jeden bilión analytikov a príjmy sa pravdepodobne zvýšili 5% Na 55 biliónov. Výhry z minulého roka v súlade s odhadom 55.6 Jeden bilión vody.

Akcie spoločnosti Samsung Electronics vzrástli 1,6% V rannom obchode v porovnaní s nárastom 1,3% Na širšom trhu.

výrobca smartphones, Televízory, domáce spotrebiče, pamäťové miesta a obrazovky sú prvou svetovou technologickou spoločnosťou, ktorá oznámila odhady zisku od januára do marca.

Spoločnosť Samsung Electronics v marci uviedla, že pandémia koronavírusov by mohla poškodiť predaj smartphones Spotrebná elektronika tento rok, zatiaľ čo dopyt z dátových centier zvýši zotavenie na trhoch s pamäťovými čipmi.

Osoba oboznámená s prevádzkou spoločnosti Samsung uviedla, že zárobky v prvom štvrťroku boli nižšie ako interné očakávania spoločnosti Samsung začiatkom marca a spoločnosť očakáva, že v priebehu druhého štvrťroka dôjde k väčšej infekcii vírusom.

„Aj keď mobilný obchod Samsung bol v tomto štvrťroku zasiahnutý prepuknutím koronavírusov, v druhom štvrťroku bude pravdepodobne čeliť ešte väčším výzvam – teraz, keď sa Spojené štáty a Európa stali najťažšie zasiahnutými,“ povedal Kim Sun Woo, analytik SA. Meritzove cenné papiere.

Hana Financial Investment nedávno znížila svoje očakávania týkajúce sa smartfónneho vysielania Samsung na 260 miliónov, z pôvodnej predpovede 300 miliónov v dôsledku klesajúceho dopytu po jeho pokrokových produktoch. smartphones, Ktoré tiež narušia okraje mobilného telefónu.

Foxconn Taiwan, hlavný dodávateľ Apple Inc. Inc. v pondelok uviedla, že príjmy za január až marec medziročne poklesli o 12% Apple Varovala, že je nepravdepodobné, že bude spĺňať pokyny pre predaj za marcový štvrťrok.

Keď sa prepuknutie choroby prvýkrát začalo v Číne v minulom roku, zdalo sa, že stratégia spoločnosti Samsung rozširuje svoju výrobnú základňu v krajinách ako Vietnam a India, pretože prerušenie dodávok v Číne ovplyvnilo konkurentov, ako je Čína. Apple,

Ale keďže sa vírus rozšíril do celého sveta, spoločnosť Samsung tiež prinútila zatvoriť továrne a maloobchody v Európe, Indii a USA.

Chip-player

Spoločnosť neposkytla rozpis očakávaných výnosov pre každú divíziu vo svojej smernici vydanej v utorok.

Analytici tvrdia, že podnikanie v oblasti pamäťových čipov, ktoré v roku 2019 dosiahlo viac ako 50% prevádzkového zisku, bude pravdepodobne fungovať lepšie, ako sa očakávalo v prvom štvrťroku.

Analytici uviedli, že ceny pamäťových čipov sa zvyšujú so zvyšujúcim sa domácim dopytom po dátových centrách, ktoré podporujú internetové služby, ako sú toky a cloud computing.

Ceny pamäťových lodí DRAM sa zvýšili o viac ako 3,5% Od januára podľa priemyselného sledovača DRAMeXchange.

Mnoho analytikov očakávalo, že sa spoločnosť Samsung výrazne zotaví z najhoršieho prevádzkového zisku štyroch v roku 2019, ale epidémia prinútila niektorých znížiť odhady výnosov pre tento rok v dôsledku tlaku na predaj smartfónov.

Analytici tvrdia, že dlhodobá kríza koronavírusov by sa mohla rozšíriť do sektora čipov.

Interaktívne sledovanie globálneho šírenia koronavírusu: Otvorte https://tmsnrt.rs/3aIRuz7 v externom prehliadači.

📣 Indian Express je teraz na telegrame. Kliknutím sem sa pripojíte k nášmu kanálu (indiaExpress) a budete mať prehľad o najnovších tituloch

Stiahnite si aplikáciu Indian Express pre všetky najnovšie technické správy.