Spoločnosť Samsung bude distribuovať zabezpečené čipy iným značkám Galaxy S20

Komponent v rámci Galaxy S20, ktoré si možno nevšimneme, je Malý čip na ukladanie šifrovaných dôverných informácií čo nazývajú „bezpečný prvok“. Je to malý procesor, ktorý spolu s príslušným softvérom chráni osobné údaje v izolovanom úložisku.

V prístupe podobnom tomu, ktorý vidíme u iných výrobcov, sa Google páči Titan M. na vašej doske smartphones Pixel alebo bezpečnostný čip Tl a T2 Apple, ktoré sa používajú na počítačoch MacBook a iMac alebo na bezpečných vreckách na iPhone.

Malý čip, stále viac používaný

Šifrovací čip Samsung

Samsung

Avšak nie Apple a Google, Samsung je výrobca polovodičov s vlastnými výrobnými zariadeniami. Páči sa mi to sprístupniť tento čip iným výrobcom, aby mohli veriť na rovnakú úroveň bezpečnosti, akú hľadajú na mobilných zariadeniach.

S týmto riešením očakávajú udržiavanie bezpečnosti údajov súvisiace s digitálnymi peňaženkami založenými na kryptomene, odtlačky prstov, vzory odomknutia tváre, poverenia a heslá, Týmto spôsobom sú najkritickejšie a najzraniteľnejšie údaje izolované od hlavného systému a úložiska, a to fyzicky aj na úrovni softvéru a zabezpečenia.

Spoločnosť Samsung uviedla, že ochrana hardvéru, mikrokontroléra a operačného systému je bezpečná a ideálna protiopatrenia proti útočníkovi, malware alebo vírus, ako aj proti fyzikálnym útokom agresívnejšími metódami, ako sú lasery, výpadky energie a reverzné inžinierstvo.

Je teda veľmi pravdepodobné, že čoskoro uvidíme ďalších výrobcov, ktorí do svojich zariadení nielen integrujú procesor, displej, batériu, pamäť a foto snímač Samsung. smartphones, ale tento malý čip je schopný chrániť aj tie najzraniteľnejšie údaje. Alebo to aspoň sťažte.

👇 Viac v hypertexte