Spolo─Źnos┼ą rozpozn├ívania tv├íre Clearview AI dostala cel├Ż zoznam svojich klientov odcudzen├Żch

Spolo─Źnos┼ą rozpozn├ívania tv├íre Clearview AI dostala cel├Ż zoznam svojich klientov odcudzen├Żch 1

spustenie rozpozn├ívania acial, Clearview AI, spolupracuje s pribli┼żne 600 org├ínmi ─Źinn├Żmi v trestnom konan├ş v Severnej Amerike. Tak┼że by ste predpoklada┼ą ktor├Ż m├í Clearview robustn├Ż bezpe─Źnos┼ą.

Pod─ża denn├şka The Daily Beast v┼íak bol votrelec schopn├Ż z├şska┼ą ÔÇ×neopr├ívnen├Ż pr├şstupÔÇť k cel├ęmu zoznamu svojich z├íkazn├şkov.

V ozn├ímen├ş, ktor├ę spolo─Źnos┼ą Clearview AI zaslala svojim z├íkazn├şkom, sa uv├ídza, ┼że votrelec presne vie, ko─żko ├║─Źtov si ka┼żd├Ż z├íkazn├şk zria─Ćuje, a po─Źet vyh─żad├ívan├ş, ktor├ę vykonal.

Datab├íza Clearview, ktor├í bola vytvoren├í pr├şstupom k verejn├Żm fotografi├ím z Facebook, Instagram, YouTubea Venmo u┼ż skon─Źili 3 mili├írd obr├ízkov. Na┼í┼ąastie v┼íak ├║to─Źn├şk nebol schopn├Ż z├şska┼ą pr├şstup k datab├íze t├Żchto obrazov.

Tor Ekeland, pr├ívnik spolo─Źnosti Clearview AI, uviedol, ┼że spolo─Źnos┼ą v┼żdy uprednost┼łuje bezpe─Źnos┼ą a t├║to chybu okam┼żite opravila.

ÔÇ×Bezpe─Źnos┼ą je najvy┼í┼íou prioritou spolo─Źnosti Clearview. Nane┼í┼ąastie s├║ poru┼íenia ├║dajov s├║─Źas┼ąou ┼żivota v 21. storo─Ź├ş. Na┼íe servery nikdy neboli pr├şstupn├ę. Opravili sme chybu a na─Ćalej pracujeme na posil┼łovan├ş na┼íich bezpe─Źnos┼ą, "povedal Tor Ekeland na denn├ę zviera.

V ozn├ímen├ş spolo─Źnos┼ą Clearview AI nenap├şsala poru┼íenie ako hack. Tie┼ż tv├írov├Ż uznanie startup povedal, ┼że nedo┼ílo k "kompromisu syst├ęmov alebo siete Clearview."

David Forscey, gener├ílny riadite─ż neziskovej skupiny Aspen Cybersecurity Group, si v┼íak mysl├ş, ┼że toto poru┼íenie sa t├Żka.

Forscey povedal, ┼że ÔÇ×ako org├ín ─Źinn├Ż v trestnom konan├şÔÇť by ste o─Źak├ívali, ┼że poskytovate─ż slu┼żieb, ako je Clearview AI, ÔÇ×bude ma┼ą dobr├║ bezpe─Źnos┼ą a zd├í sa, ┼że to tak nie je.ÔÇť