Spolo─Źnos┼ą Microsoft varuje, ┼że koronav├şrus bude dosahova┼ą z├írobky z po─Ź├şta─Źov, predaj na povrch

T├íto str├ínka m├┤┼że z├şskava┼ą prov├şzie za prov├şzie z odkazov na tejto str├ínke. Podmienky pou┼ż├şvania. Spolo─Źnos┼ą Microsoft varuje, ┼że koronav├şrus bude dosahova┼ą z├írobky z po─Ź├şta─Źov, predaj na povrch 1Spolo─Źnos┼ą Microsoft upozornila investorov, ┼że koronav├şrus zn├ímy ako Covid-19 bude ma┼ą v├Żrazn├Ż vplyv na jeho tret├ş ┼ítvr┼ąrok. Fi┼ík├ílny rok spolo─Źnosti Microsoft nenasleduje kalend├ír, tak┼że obdobie od janu├íra do marca je pre spolo─Źnos┼ą technicky Q3, nie Q1.

V minulosti spolo─Źnos┼ą Microsoft predpokladala zisk 10,75 – 11,15 USD v segmente ÔÇ×Viac osobn├Żch v├Żpo─ŹtovÔÇť, ktor├Ż zah┼Ľ┼ła obidve Windows licencovanie podnikania a jeho povrchov├ęho hardv├ęru. Microsoft je v tejto situ├ícii jedine─Źne vystaven├Ż, ke─Ć┼że pred├íva licencie OS, ktor├ę sa dod├ívaj├║ na drvivej v├Ą─Ź┼íine po─Ź├şta─Źov, a tie┼ż pred├íva svoju vlastn├║ linku povrchov├ęho hardv├ęru, ktor├Ż je postaven├Ż v ─î├şne a pravdepodobne bol naru┼íen├Ż ├║nikom Covid-19.

Spolo─Źnos┼ą p├ş┼íe:

Aj ke─Ć vid├şme siln├ę Windows V s├║lade s na┼íimi o─Źak├ívaniami sa dod├ívate─żsk├Ż re┼ąazec vracia k norm├ílnym prev├ídzkam pomal┼í├şm tempom, ako sa o─Źak├ívalo v ─Źase, ke─Ć sme hovorili o pr├şjmoch za Q2. V├Żsledkom je, ┼że v tre┼ąom ┼ítvr┼ąroku fi┼ík├ílneho roka 2020 sa neo─Źak├ívame, ┼że spln├şme na┼íe usmernenia t├Żkaj├║ce sa segmentu Viac osobn├Żch po─Ź├şta─Źov ako Windows OEM a povrch s├║ negat├şvne ovplyvnen├ę, ako sa p├┤vodne predpokladalo. V┼íetky ostatn├ę s├║─Źasti n├í┼ího usmernenia Q3 zost├ívaj├║ nezmenen├ę.

Investori aj epidemiol├│govia sa ob├ívaj├║ potenci├ílnych dopadov koronav├şrusu. Na z├íklade ofici├ílnych spr├ív ─î├şny to vyzer├í, akoby sa choroba v tejto krajine spoma─żovala a mimo ─î├şny sa objavilo viac spr├ív o nov├Żch infekci├ích koronav├şrusmi ako v jej vn├║tri. Pr├íve teraz v┼íetci spolo─Źne h─żad├íme, ─Źi bude v├şrus ├║─Źinne zadr┼żan├Ż alebo ─Źi bude skuto─Źne glob├ílny. Organiz├ície ako CDC a FDA sa pok├║sili zd├┤razni┼ą z├íva┼żnos┼ą zadr┼żania infekcie bez toho, aby sp├┤sobili paniku. Zatia─ż ─Źo koronav├şrus 2 percento ├║mrtnosti neznie vysoko, odhadovan├í miera ├║mrtnosti na chr├şpku je 00,45 percent. GIF uveden├Ż ni┼ż┼íie, s privolen├şm Wikip├ędie, ukazuje ┼í├şrenie ohniska po celom svete 2/ 25/2020.

Spolo─Źnos┼ą Microsoft varuje, ┼że koronav├şrus bude dosahova┼ą z├írobky z po─Ź├şta─Źov, predaj na povrch 2

Obrázok Wikipedia

Tento ─Źl├ínok James Hamblin na Atlantick├Ż oce├ín vysvet─żuje, ┼że d├┤vod, pre─Źo sa epidemiol├│govia ob├ívaj├║ koronav├şrusu, nie je, preto┼że to zab├şja ─żud├ş, ale preto, ┼że nie je efekt├şvne zab├şja┼ą ─żud├ş. Je to pr├íve tento druh patog├ęnu, ktor├Ż sa s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou stane dlhodob├Żm glob├ílnym probl├ęmom. Chr├şpka sp├┤sobuje spravodliv├ę mno┼żstvo ro─Źn├Żch v├Żdavkov na zdravotn├║ starostlivos┼ą a m├í merate─żn├Ż vplyv na glob├ílnu ekonomiku. Ak sa podobne stane koronav├şrus, m├┤┼żeme sa v┼íetci te┼íi┼ą na nov├ę ochorenie, ktor├ę by sa mohlo objavi┼ą ka┼żd├Ż rok. Choroby, ktor├ę zab├şjaj├║ ich hostite─żov pr├şli┼í r├Żchlo, sa zvy─Źajne ve─żmi dobre ┼í├şria. Koronav├şrus m├í ve─żmi dlh├║ inkuba─Źn├║ dobu a ve─żk├í v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş, ktor├ş ho dostan├║, sa norm├ílne zotavuje. V skuto─Źnosti je to z h─żadiska dlhodob├ęho verejn├ęho zdravia nebezpe─Źnej┼íie ako menej.

Ak sa ─Ź├şnska produkcia za─Źne op├Ą┼ą zvy┼íova┼ą, dod├ívky po─Ź├şta─Źov by sa mali do konca roka obnovi┼ą. V├Ą─Ź┼íia ot├ízka sa zd├í by┼ą d├┤sledkom, ktor├Ż m├í koronav├şrus na celom svete a ak├ę opatrenia s├║ krajiny ochotn├ę prija┼ą, aby zabr├ínili jeho ┼í├şreniu. Do bud├║ceho roka by to mohol by┼ą napoly zabudnut├Ż pr├şbeh – alebo st├íle hlavn├í t├ęma diskusie. Moment├ílne nie je jasn├ę, ktor├Ż z t├Żchto v├Żsledkov sa d├í o─Źak├íva┼ą.

Teraz si pre─Ź├ştajte: