Spolo─Źnos┼ą Microsoft varuje Windows Pou┼ż├şvatelia ÔÇ×kritick├ęhoÔÇť hackersk├ęho ├║toku bez mo┼żnosti opravy – ako sa tomu vyhn├║┼ą

Spolo─Źnos┼ą MICROSOFT varovala pred hackermi, ktor├ş zneu┼ż├şvaj├║ nov├║ zranite─żnos┼ą, ktor├║ n├íjdete vo v┼íetk├Żch podporovan├Żch verzi├ích Windows.

Ak by boli po─Ź├şta─Źov├Żm zlo─Źincom ├║spe┼íne manipulovan├ş, bolo by mo┼żn├ę, aby na zariaden├ş obete spustili ┼íkodliv├Ż softv├ęr.

Pod─ża Tech Crunch spolo─Źnos┼ą Microsoft uviedla, ┼że v s├║─Źasnosti neexistuje ┼żiadna oprava probl├ęmu.

Bezpe─Źnostn├í chyba bola pova┼żovan├í za ÔÇ×kritick├║ÔÇť, ─Źo je najvy┼í┼íie hodnotenie z├íva┼żnosti.

Zah┼Ľ┼ła kni┼żnicu Adobe Type Manager, ktor├í je zodpovedn├í za povolenie Windows robi┼ą p├şsma.

Spolo─Źnos┼ą Microsoft vysvetlila: ÔÇ×├Üto─Źn├şk m├┤┼że t├║to chybu zabezpe─Źenia vyu┼żi┼ą nieko─żk├Żmi sp├┤sobmi, napr├şklad presved─Źen├şm pou┼ż├şvate─ża, aby otvoril ┼ípeci├ílne vytvoren├Ż dokument alebo ho zobrazil v Windows Tabla n├íh─żadu. “

Aktualiz├ície na rie┼íenie probl├ęmov so zabezpe─Źen├şm, ako je tento, sa zvy─Źajne vyd├ívaj├║ ako s├║─Źas┼ą Aktualiz├íci├ş spolo─Źnosti Microsoft v utorok.

Nasleduj├║ci aktualiza─Źn├Ż utorok bohu┼żia─ż nie je sk├┤r ako 14. apr├şla a st├íle neexistuje ┼żiadna z├íruka, ┼że potom bude k dispoz├şcii oprava.

Spolo─Źnos┼ą Microsoft uviedla: ÔÇ×Spolo─Źnos┼ą Microsoft si je vedom├í tejto zranite─żnosti a pracuje na oprave.

ÔÇ×Aktualiz├ície, ktor├ę rie┼íia chyby zabezpe─Źenia v softv├ęri spolo─Źnosti Microsoft, sa spravidla vyd├ívaj├║ v utorok, druh├Ż utorok v mesiaci.

ÔÇ×Tento predv├şdate─żn├Ż rozvrh umo┼ż┼łuje zaistenie kvality partnera a pl├ínovanie IT, ktor├ę pom├íha udr┼żiava┼ą Windows ekosyst├ęm ako spo─żahliv├í a bezpe─Źn├í vo─żba pre na┼íich z├íkazn├şkov. ÔÇť

Aby sa dovtedy pok├║sila by┼ą v bezpe─Ź├ş, spolo─Źnos┼ą Microsoft odpor├║─Źa veci, ako je vypnutie tably s uk├í┼żkou a tably podrobnost├ş v Windows Prieskumn├şk.

Opisuje, ako to m├┤┼żete urobi┼ą, a ─Ćal┼íie tipy, ako napr├şklad zak├ízanie slu┼żby WebClient, na jej webov├Żch str├ínkach.

Tie┼ż je vhodn├ę nikdy neotv├íra┼ą ani s┼ąahova┼ą pr├şlohu alebo dokument, o ktor├Żch si nie ste ist├ş.

Bizarn├Ż skladac├ş ÔÇ×tabletov├Ż telef├│nÔÇť od spolo─Źnosti Microsoft s dvoma obrovsk├Żmi obrazovkami zobrazen├Żmi vo verejnom vlaku

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach by britsk├í internetov├í kapacita mohla by┼ą rozdelen├í tak, aby uprednost┼łovala ÔÇ×kritick├ęÔÇť aplik├ície a webov├ę str├ínky, uv├ídzaj├║ odborn├şci.

Facebook sa zaviazal poskytn├║┼ą 100 mili├│nov dol├írov na pomoc 30 000 mal├Żm podnikom pre┼żi┼ą pand├ęmiu koronav├şrusu.

A odhalili sme niektor├ę z najhanebnej┼í├şch te├│ri├ş sprisahania o koronav├şruse.

V┼íimli ste si nejak├Żch probl├ęmov s Windows? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu