Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spoločnosť Microsoft to varuje Windows príjmy nespĺňajú jeho očakávania z dôvodu Covid-19

Spoločnosť Microsoft to varuje Windows príjmy nespĺňajú jeho očakávania z dôvodu Covid-19 1

Spoločnosť Microsoft, podobne ako mnoho iných spoločností, zverejnila svoju správu o výsledkoch hospodárenia za druhý štvrťrok fiškálneho roka 2020 na konci januára a spolu s ňou prišla aj prognóza na tretí štvrťrok, ktorý sa skončí 31. marca. príjmy by sa pohybovali medzi 10,75 a 11,15 miliárd dolárov v kategórii Viac osobných počítačov, ktorá pozostáva hlavne z Windows príjmy z licencií. V dnešnom oznámení však spoločnosť tvrdí, že tieto očakávania nesplní.

Zatiaľ čo spoločnosť Microsoft vtedy robila opatrnú predpoveď kvôli prepuknutiu epidémie Covid-19, ktorá sa začala v Číne, situácia sa odvtedy výrazne rozvinula, dokonca aj zrušenie kongresu Mobile World Congress. Microsoft hovorí, že dopyt je v rámci očakávaní, ale dodávateľský reťazec trvá dlhšie, ako sa očakávalo, aby sa začal zálohovať, čo znamená, že nebude schopný predať toľko Windows licencie, ako dúfal.

Microsoft tvrdí, že jeho ostatné obchodné kategórie nie sú ovplyvnené a nemení svoje usmernenie pre nich, ale viac osobných výpočtov je stále najväčším zdrojom príjmov pre spoločnosť Microsoft, takže negatívny dopad bude určite mať vplyv.

Microsoft nie je prvý, kto aktualizoval svoje usmernenia o zárobkoch z dôvodu prepuknutia choroby Covid-19, as Apple podobné upozornenie minulý týždeň. Mnoho spoločností zrušilo účasť na verejných podujatiach za posledných niekoľko týždňov, a ešte sa uvidí, ako dlho bude trvať, kým sa veci vrátia k normálu.