Spolo─Źnos┼ą Microsoft predala 8,4 mili├│ny Lumie, ale bez vrcholu to tak nie je

Microsoft v┼íak za┼ípinil zuby po─Źas ┼ítvrt├ęho ┼ítvr┼ąroka 2015 predaje 8,4 mili├│n Lumia Hovor├ş sa, ┼że v porovnan├ş s minul├Żm rokom bol rast vy┼í┼í├ş ako 10%. Je zrejm├ę, ┼że objemy nesta─Źia, preto┼że s├║ zamerajte sa na spodn├║ hranicu, ale aj gener├ílna riadite─żka Nadella pripustila, ┼że m├ílo sa d├í urobi┼ą bez ┼ípi─Źky. Ziskov├ę mar┼że s├║ moment├ílne tesn├ę.

Predaj v odvetv├ş ÔÇ×Telef├│nny hardwareÔÇť klesla o 748 mili├│nov dol├írov (-38%) v porovnan├ş so 4. ┼ítvr┼ąrokom 2014, zatia─ż ─Źo hrub├í mar┼ża klesla o 158 mili├│nov. Ak vezmeme do ├║vahy aj produkty in├ę ako Lumia alebo najni┼ż┼íie ├║rovne, predan├ę jednotky klesn├║ na 19,4 mili├│nov – oproti 30,3 star┼íie mili├│ny. Posledn├í z├íporn├í n├│ta sa t├Żka ├║─Źinku dol├íra, ktor├Ż s nepriazniv├Żm v├Żmenn├Żm kurzom v├í┼żi pribli┼żne 4%.

hardv├ęr telef├│nuHardv├ęr telef├│nu

V s├║hrne mo┼żno poveda┼ą, ┼że Microsoft predal Lumia ako nikdy predt├Żm, ale bez modelov, ktor├ę m├┤┼żu spochybni┼ą vrchol trhu, je ziskovos┼ą predur─Źen├í zosta┼ą n├şzka. Nemenej d├┤le┼żit├í je situ├ícia aplik├íci├ş: m├ílo v├Żvoj├írov odme┼łuje Windows Phone. ─îasto sa st├íva, ┼że verzie iOS a Android s├║ okam┼żite k dispoz├şcii a ove─ża nesk├┤r pre tretiu referen─Źn├║ platformu na trhu.

V tejto chv├şli m├┤┼żeme ─Źaka┼ą a d├║fa┼ą iba v september, kedy prv├ę ┼ípi─Źkov├ę Lumia med sa predstav├ş na IFA v Berl├şne Windows 10, Dostupnos┼ą v├Żrobkov sa o─Źak├íva v okt├│bri, v─Źas, aby sa vyu┼żila vlna viano─Źn├Żch n├íkupov.