Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spolo─Źnos┼ą Microsoft podrobne popisuje funkciu ÔÇ×Blokova┼ą potenci├ílne nechcen├ę aplik├ícieÔÇť v Edge

Spolo─Źnos┼ą Microsoft podrobne popisuje funkciu ÔÇ×Blokova┼ą potenci├ílne nechcen├ę aplik├ícieÔÇť v Edge 1

Prehliada─Ź Edge spolo─Źnosti Microsoft zalo┼żen├Ż na prehliada─Źi Chromium sa stal v┼íeobecne dostupn├Ż v janu├íri 2020. Ponuka gigantu Redmond prich├ídza s funkciami, ako je napr├şklad mo┼żnos┼ą sp├║┼í┼ąania prehliada─Źa Internet Explorer na karte, re┼żim IE, funkcia zbierky na zoradenie odkazov a kariet a ─Ćal┼íie polo┼żky, v─Ćaka ktor├Żm je preh─żad├íva─Ź re├ílna alternat├şva k prehliada─Źu Chrome. Prehliada─Ź sa tie┼ż za─Źal tento t├Ż┼żde┼ł roz┼íirova┼ą na Insider Preview Insider.

Dnes firma poskytuje viac inform├íci├ş o funkcii Blokovanie potenci├ílne nechcen├Żch aplik├íci├ş (PUA) v prehliada─Źi. T├íto funkcia bola prv├Żkr├ít predstaven├í v Edge Dev build 80.00,345.0 a je k dispoz├şcii v stabilnej vetve od v├Żroby 80.00,338.0, Ako u┼ż n├ízov napoved├í, t├íto funkcia pom├íha pou┼ż├şvate─żom zabr├íni┼ą s┼ąahovaniu aplik├íci├ş z webu, ktor├ę m├┤┼żu zhor┼íi┼ą pou┼ż├şvate─żsk├║ sk├║senos┼ą alebo by┼ą potenci├ílne ┼íkodliv├ę. Spolo─Źnos┼ą tvrd├ş, ┼że jej prieskum ukazuje, ┼że tak├ęto aplik├ície sa ─Źasto s┼ąahuj├║, ke─Ć pou┼ż├şvatelia h─żadaj├║ bezplatn├ę verzie softv├ęru.

Spolo─Źnos┼ą Microsoft podrobne popisuje funkciu ÔÇ×Blokova┼ą potenci├ílne nechcen├ę aplik├ícieÔÇť v Edge 2

Niektor├ę zo spr├ívania, ktor├ę maj├║ PUA, zah┼Ľ┼łaj├║ tie, ktor├ę ÔÇ×vytv├íraj├║ ─Ćal┼íie reklamy, aplik├ície, ktor├ę ┼ąa┼żia kryptomenu, aplik├ície, ktor├ę zobrazuj├║ ponuky pre in├Ż softv├ęr a aplik├ície, ktor├ę priemysel AV pova┼żuje za zl├ę poves┼ąÔÇť.

T├íto funkcia je v predvolenom nastaven├ş vypnut├í a je mo┼żn├ę ju povoli┼ą tak, ┼że prejdete do ponuky s tromi bodkami v pravom hornom rohu> Nastavenia> S├║kromie a slu┼żby a prejdete nadol na slu┼żby, ─Ź├şm povol├şte ÔÇ×Blokovanie potenci├ílne nechcen├Żch aplik├íci├şÔÇť. Je potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że aby t├íto funkcia fungovala, je potrebn├ę povoli┼ą aj program Microsoft Defender SmartScreen. Ke─Ć pou┼ż├şvate─ż stiahne aplik├íciu, ktor├║ slu┼żba pova┼żuje za PUA, zablokuje preberanie v├Żzvou a upovedom├ş ho.

Spolo─Źnos┼ą Microsoft podrobne popisuje funkciu ÔÇ×Blokova┼ą potenci├ílne nechcen├ę aplik├ícieÔÇť v Edge 3

T├ş, ktor├ş chc├║ pokra─Źova┼ą v s┼ąahovan├ş, sa m├┤┼żu rozhodn├║┼ą prep├şsa┼ą blok kliknut├şm na ponuku s tromi bodkami (ÔÇŽ) a v├Żberom mo┼żnosti ÔÇ×Ponecha┼ąÔÇť. T├íto slu┼żba tie┼ż umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom ozna─Źi┼ą aplik├ície ako seri├│zne v ─Źasti Stiahnut├ę s├║bory, ktor├║ t├şm potom presk├║ma. Tu si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą dokument├íciu o tom, ako firma zis┼ąuje, ktor├ę aplik├ície s├║ potenci├ílne ne┼żiaduce.