Spoločnosť Microsoft a ďalšie spoločnosti sa zúčastňujú na boji proti zmene klímy

Náš spôsob života vedie čoraz vážnejšie následky. Dobrým príkladom je zmena klímy, ktorú spoločnosť Microsoft zvažuje. Náhle zmeny podnebia, topenie, vymiznutie druhov … je niečo, čo nás skôr alebo neskôr – povedal by som teraz – ovplyvní. Organizácia Spojené národy Každý deň sa vynakladá úsilie na postupné zlepšovanie našej planéty a vzhľadom na uznanie a popularitu videohier v súčasnosti „Hrajte za planétu,

Hranie za planétu je projekt, ktorého cieľom je upozorniť tisíce a tisíce účastníkov priemyslu, ale tiež získať priamu podporu popredných spoločností v boji proti zmene klímy. Microsoft, ktorá oznámila, že jeho dodávateľský reťazec v priebehu nasledujúcich 10 rokov zníži emisie o 30% a certifikuje viac ako 825 000 konzol z uhlíkovo neutrálneho. Okrem toho bude spoločnosť propagovať projekty ako Minecraft’s Build a Better World, kde hráči môžu ponúkať svoje zrnká piesku.

prirodzene Microsoft Nie je to jediná vec: dobrým príkladom je až 21 spoločností vo svete videohier, ktoré pomáhajú so všetkým, čo môžu urobiť pre zlepšenie Ubisoftktorí prikladajú tomuto boju veľký význam vo svojich budúcich projektoch a ktorí budú vyrábať všetok svoj obchod s výrobkami z ekologických tovární.

Na základe niekoľkých tipov a malých zmien s vynikajúcimi výsledkami, ktoré sa používajú v rovnakom sektore a výrobe, sa odhaduje, že v najbližších rokoch sa ušetrí až 30 miliónov ton emisií CO2, hoci pre planétu je všetko užitočné.