Spoločnosť LG odhaľuje Ergo monitory druhej generácie pre pohodlie a produktivitu

Spoločnosť LG odhalila druhú generáciu svojich Ergo monitorov navrhnutých tak, aby používateľom umožnili prispôsobiť si svoje pracovné stanice pre produktivitu a pohodlie. Displeje sú ponúkané v konfiguráciách Ergo Dual a Ergo Single. Ergo Dual má číslo modelu 27QP88D, zatiaľ čo Ergo Single má model 32QP880.

Obe verzie displejov Ergo disponujú technológiou IPS s rozlíšením 2560 x 1440. LG hovorí, že séria Ergo je navrhnutá pre vylepšenú ergonómiu a špičkový displej. Modely druhej generácie sľubujú väčšiu všestrannosť s vylepšenou nastaviteľnosťou výšky a otáčania. Oba nové displeje umožňujú užívateľom jednoducho presunúť monitory bližšie alebo ďalej od užívateľa bez nastavovania montážneho bodu.

Ergo Dual ponúka rozsah nastavenia výšky 150 milimetrov, zatiaľ čo Ergo Single je možné výškovo nastaviť v rozsahu 130 milimetrov. Obe verzie displeja je možné otáčať o 335 stupňov. Ergo Dual obsahuje dvojicu 27-palcových obrazoviek. Môžu byť použité v orientácii na šírku vedľa seba alebo s jedným displejom na výšku a druhým na šírku.

Používatelia môžu tiež stohovať obrazovky vertikálne alebo ich v prípade potreby postaviť opačným smerom. Ergo Single využíva jeden 32-palcový displej. Oba nové modely sa ľahšie inštalujú a obsahujú kĺbové ramená, ktoré sa bez skrutiek pripevňujú k stolom alebo stolovým doskám s hrúbkou až 75 milimetrov.

Ergo monitory môžu tiež nabíjať laptop pomocou výstupu USB-C a môžu byť prepojené pomocou technológie DisplayPort. Obrazovky majú jas 350 nitov a podporujú HDR10. Oba sú farebne kalibrované a podporujú technológiu AMD FreeSync. Majú tiež integrované USB 3.0 prístavov. Ergo Single má tiež dvojicu integrovaných 5W stereo reproduktorov. Spoločnosť LG nespomenula ceny na žiadnom z monitorov Ergo.