Spoločnosť Intel uvádza rýchlosť hodín, špecifikácie GPU pre Mobile Ice SoC 10…

Táto stránka môže dostávať členské provízie prostredníctvom odkazov na tejto stránke. Podmienky používania. Minulý týždeň spoločnosť Intel oznámila, že dodávka 10 nm procesorov Ice Lake zákazníkom OEM začala pomáhať začiatkom roku 2019. Dnes spoločnosť zdieľa ďalšie podrobnosti o produkcii Ice Lake a nových čipoch, ktoré sa majú uviesť na trh pri 10 nm. ešte tento rok. Spoločnosť zverejnila podrobnosti o ľadovom jazere a jeho architektúre Sunny Cove od minuloročného Dni architektúry. Keď sa blíži „2019 sviatkov“, nájdeme viac informácií.

Pri 10 nm postupuje Intel vo viacerých oblastiach. Pokiaľ ide o CPU, spoločnosť očakáva, že ponúkne IPC, ktoré sú upgradované na 118-krát, hoci nárast bol do značnej miery kompenzovaný poklesom špičkových frekvencií. Snímky spoločnosti Intel vykazujú relatívne malý zisk v hrubom výkone oproti jazeru Whisky,SEEAMAZON_ET_135 zobrazenie Amazon Obchod s ET

Používatelia so staršími systémami Broadwell alebo Skylake však uvidia výrazne väčšie vylepšenia.

Spoločnosť Intel predstavuje 10nm GPU a rýchlosť hodín 2 Mobilná ľadová SoC

Balíky Ice Lake obsahujú tašky na opravu určené na dosiahnutie mnohých rôznych trhov. Vylepšený výkon AI zahŕňa potenciál byť atraktívnym pre každého, kto pracuje v priestoroch, aj keď nie som si istý, či existujú nejaké praktické aplikácie, ktoré skutočne používajú AI alebo AVX-512 na pracovnej ploche. Rýchlejšia sieť WLAN cez 802.11ax, tiež ako WLAN 6 Je známe, že rýchlosť sťahovania by sa mala zvýšiť. blesk 3 nie je zabudovaná do Intel Ice Lake, ale v skutočnosti poskytuje pripojenie zákazníkom je stále Vyžaduje si určitý stupeň externého hardvéru, a preto trochu závisí od výrobcov OEM, ktorí ho dodajú. Spoločnosť Intel však uviedla, že náklady a množstvo externých komponentov budú nižšie ako obvykle.

Výkonnosť mobilného GPU je výrazne vyššia vďaka širšiemu jadru GPU a efektívnejšiemu vykonávaniu. Ice Lake podporuje dvojkanálové DDR4-3200 alebo LPDDR4X-3733 na štyroch 32-bitových kanáloch. Celková spotreba energie sa medzi týmito dvoma normami považuje za podobnú, hoci systém LPDDR4X dosahuje 32 GB, zatiaľ čo DDR4-3200 podporuje až 64 GB, Naša prezentácia architektúry Sunny Cove a rôzne vylepšenia sú uvedené nižšie:

Spoločnosť Intel uvádza rýchlosť hodín, špecifikácie GPU pre Mobile Ice SoC 10 ... 1

Novinkou, ktorú dnes spoločnosť Intel odhalila, je SKU a skutočný produkt. Toto je desiata generácia komponentu mobilného telefónu s údajmi o nastavení prípadu výkonu, hodín a GPU.

Spoločnosť Intel oznamuje rýchlosť hodín a špecifikácie GPU pre 10nm Mobile SoC 3 známy

Začnime s procesorom 28 W. Najlepšie porovnanie je Core i7-8569U, 28 W 4C / 8T CPU s 2,8-GHz základné hodiny, 4-GHz zisk zisku a vstavaný 128 EDRAM MB na zlepšenie výkonu integrovaného riešenia Iris Plus Graphics 655. Očakávame, že grafika Intel Gen 11 bude rýchlejšia ako riešenia kompatibilné s EDRAM, ktoré spoločnosť predtým používala. Zistili sme tiež, že Ice Lake Core i7-1068G7 10nm podporuje rýchlejšiu RAM (DDR4-3200 / LPDDR4-3733 v porovnaní s DDR4-2400). Procesory Intel vo všeobecnosti neprospievajú tak rýchlejšie z hodín RAM ako procesory AMD. Skutočnosť, že Intel zvyšuje kompatibilitu hodín RAM o 10 nm, však môže znamenať, že sa to zmenilo.

Maximálna frekvencia CPU a GPU sa znížila. Core i7-8569U má maximálnu frekvenciu GPU 1,2 GHz, zatiaľ čo maximálna frekvencia jadra i7-1068G7 1,1 Podporované GHz. Základná frekvencia pre centrálny procesor 10. generácie je 18%. Ako vieme, že Intel TDP je založený výlučne na hodinovej jednotke, spoločnosti musia na stanovenie čísel TDP spustiť základné hodiny.

Minimálna frekvencia 15 W je tiež nízka. Core i7-1065G7 má základnú frekvenciu 1,3 GHz, zatiaľ čo porovnávací procesor Core i7-8665U 1,9 GHz so základnými hodinami 4,8 GHz Toto je minimálne zníženie frekvencie o 32%. Nechcem sa pozerať negatívne na ľadové jazero skôr, ako uvidíme čipy. Niekoľko hodín, ktoré sú k dispozícii, pravdepodobne vytvorilo priestor pre GPU. Ale tu je bod, ktorý sa pozrieme bližšie: Intel môže potrebovať nájsť ťažkú ​​rovnováhu medzi priradením TDP pre operácie CPU a GPU.

Intel hovorí, že Ice Lake je postavený v procese 10nm +, čím sa končí otázka. Výnimočne používaný model Cannon Lake Core i3-8121 bude jediným zástupcom základného procesu spoločnosti Intel 10nm. 10nm + debutuje s Ice Lake. Keď spoločnosť Intel priamo alebo v budúcnosti začne proces 10 nm ++ 7 nm prejde na CPU, spoločnosť to ohlásila.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom a niektorých počiatočných referenčných hodnotách, prečítajte si ľadové ľadové jazero spoločnosti Intel, ktoré je spojené s programom PCMag: Ako procesor 10 nm môže priniesť skvelý výkon GPU do nového prenosného počítača.

Čítať teraz: