Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spoločnosť Intel sľubuje zlepšenie výkonu videa integrovaného do systému Linux

Spoločnosť Intel oznámila, že nový ovládač pre APU Ice Lake zlepší výkon integrovanej grafickej karty v systémoch Linux. V poslednej dobe sa zistilo, že integrovaná grafika spoločnosti Intel funguje lepšie s povolenou schémou úspory energie, než so schémou vysokého výkonu.

Je to kvôli „stavom P“, ktoré systém Linux používa v spojení s hardvérom Intel, ktorého cieľom je vyriešiť problém pri vstupno-výstupnej komunikácii (vstup a výstup), ale nakoniec vygeneruje vyššiu latenciu medzi procesorom integrované video.

V súčasnosti Francisco Jerez, jeden z vývojárov ovládačov s otvoreným zdrojom od spoločnosti Intel, pracuje na ovládači, ktorý spôsobí, že procesor nebude zbytočne zbytočne cyklovať s I / O zariadeniami, pretože frekvencia tejto zbernice nezodpovedá frekvencii procesora.

Zvýšenie výkonu integrovanej grafiky Intel v hrách po novom ovládači pre systém Linux. (Zdroj: PC Mag / Reprodukcia)Zvýšenie výkonu integrovanej grafiky Intel v hrách po novom ovládači pre systém Linux. (Zdroj: PC Mag / Reprodukcia)Zdroj: PC Mag

Paralelne musí procesor udržiavať minimálnu frekvenciu, pričom musí spotrebovať najmenšie možné množstvo energie, ale bez toho, aby to ovplyvnilo komunikačnú latenciu medzi CPU a GPU.

Ako vidno na obrázku vyššie, Jerez dosiahol až o 43% vyšší výkon v počiatočných testoch v hrách. V iných aplikáciách bol nárast výkonu až 15%. Tieto výsledky sa však môžu líšiť v závislosti od sistema chladenie zariadenia a tiež vo vzťahu k pracovnému zaťaženiu v procesoch s viacerými úlohami.

Nový ovládač Intelu pre schémy napájania v systéme Linux ukazuje, že zatiaľ čo funkcia zvyšovania frekvencie CPU podľa pracovného zaťaženia s cieľom optimalizovať spotrebu energie bola predstavená pred viac ako desiatimi rokmi, najnovšie architektúry bude naďalej vyžadovať nové prístupy v tejto interakcii medzi EÚ a USA sistema, CPU a GPU.

Zľavové kupóny TecMundo: