Spolo─Źnos┼ą Huawei varuje Spojen├ę kr├í─żovstvo, aby pl├íny 5G neobr├ítilo

Spolo─Źnos┼ą HUAWEI varovala, ┼że zmeny jej zapojenia do zav├ídzania 5G v Brit├ínii by krajine urobili ÔÇ×slu┼żbuÔÇť.

─î├şnsky telekomunika─Źn├Ż gigant z├şskal za─Źiatkom roka obmedzen├ę schv├ílenie na pomoc pri budovan├ş britskej siete 5G.

ÔÜá´ŞĆ Pre─Ź├ştajte si na┼íe ┼żiv├Ż blog o koronav├şruse pre najnov┼íie spr├ívy a aktualiz├ície

Varovanie pri┼ílo vo forme otvoren├ęho listu, ktor├Ż sa odvol├íva na pand├ęmiu koronav├şrusu a potrebu spolupr├íce ─żud├ş.

Prich├ídza po marcovom povstan├ş konzervat├şvnej strany v marci, ktor├ę nazna─Źovalo, ┼że bud├║cnos┼ą spolo─Źnosti Huawei v Brit├ínii by mohla by┼ą na skale.

┼á├ęf britskej spolo─Źnosti Huawei Victor Zhang v liste uv├ídza: ÔÇ×Existuj├║ t├ş, ktor├ş sa rozhodn├║ pokra─Źova┼ą v ├║toku na n├ís bez predlo┼żenia ak├Żchko─żvek d├┤kazov.

ÔÇ×Preru┼íenie n├í┼ího zapojenia do zav├ídzania 5G by znamenalo pre Brit├íniu dobr├║ slu┼żbu.ÔÇť

─Äalej vysvet─żuje, ┼że Huawei chce pom├┤c┼ą ─żu─Ćom v Brit├ínii zosta┼ą v spojen├ş.

V otvorenom liste sa p├ş┼íe: ÔÇ×V spolo─Źnosti Huawei sa zameriavame na udr┼żanie spojenia s Brit├íniou – najv├Ą─Ź┼í├ş pr├şnos, ktor├Ż m├┤┼żeme urobi┼ą pre vn├║tro┼ít├ítne ├║silie Spojen├ęho kr├í─żovstva proti koronav├şrusu.

ÔÇ×Odkedy sa Covid-19 prv├Żkr├ít dostal do Ve─żkej Brit├ínie, vyu┼żitie d├ít prudko vzr├ístlo o 50% alebo viac.

ÔÇ×Z domovov sa stali kancel├írie, priatelia a rodiny teraz zost├ívaj├║ v spojen├ş prostredn├şctvom videa a ┼ítudenti maj├║ pr├şstup k lekci├ím online.

ÔÇ×To sp├┤sobilo zna─Źn├Ż tlak na telekomunika─Źn├ę syst├ęmy. Preto s├║ spo─żahliv├ę mobiln├ę a ┼íirokop├ísmov├ę siete k─ż├║─Źov├ę.

ÔÇ×Po─Źas tejto pand├ęmie sa na┼íi in┼żinieri – ozna─Źovan├ş akoÔÇ× z├ísadn├ş ÔÇťpracovn├şci – usiluj├║ nepretr┼żite o udr┼żanie spojenia Brit├ínie.

ÔÇ×Spolupracujeme s firmami Vodafone, BT, EE a Three, aby boli firmy online a bl├şzki v kontakte.

ÔÇ×Na podporu tohto ├║silia sme zriadili tri nov├ę sklady a redistribuujeme k─ż├║─Źov├ę n├íhradn├ę diely po celej krajine, aby sme zaistili kontinuitu dod├ívok.ÔÇť

Tie┼ż to ukazuje, ┼że Huawei si mysl├ş, ┼że m├┤┼że urobi┼ą viac pre pomoc Brit├ínii a d├║fa, ┼że to dok├í┼że.

Britsk├í vl├ída v┼íak u┼ż Huawei zak├ízala v najcitlivej┼í├şch ─Źastiach siete tejto krajiny.

Kritici na─Ćalej tvrdia, ┼że ─Ź├şnska spolo─Źnos┼ą predstavuje bezpe─Źnostn├ę riziko, a to aj pri obmedzenom zapojen├ş.

Za─Źiatkom apr├şla nap├şsalo 15 konzervat├şvnych poslancov vlastn├Ż otvoren├Ż list predsedovi vl├ídy Borisovi Johnsonovi a ┼żiada ho, aby prehodnotil vz┼ąahy s ─î├şnou.

Skupina nap├şsala: ÔÇ×V priebehu ─Źasu sme si dovolili r├ís┼ą na ─î├şne a nez├şskali sme strategick├Ż poh─żad na dlhodob├ę ekonomick├ę, technick├ę a bezpe─Źnostn├ę potreby Brit├ínie.ÔÇť

Vl├ída a spolo─Źnosti 5G sa tie┼ż musia vyrovna┼ą s odporom vo─Źi sieti kv├┤li falo┼ín├Żm f├ímam, ┼że 5G je prepojen├ę s vypuknut├şm koronav├şrusu.

Kon┼ípir├ítori 5G koronav├şrusu SP├üLENIE telef├│nnych sto┼żiarov uprostred bizarn├ęho tvrdenia, ┼że ÔÇ×┼żiarenieÔÇť vyvolalo zabij├ícku chybu

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach falo┼ín├í kon┼ípira─Źn├í te├│ria sp├┤soben├í koronav├şrusom ÔÇ×5GÔÇť tvrd├ş, ┼że d├┤kaz je v britskej bankovke za 20 libier.

Celebrity, influenceri a politici sa stali nebezpe─Źn├Żmi n├ístrojmi ┼í├şrenia falo┼ín├Żch spr├ív o koronav├şruse online.

A podelili sme sa o pravdu o frekvencii 5G, ┼żiaren├ş a mikrovln├ích.

Ak├Ż je v├í┼í n├ízor na 5G? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu