Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

SpoloÄŤnosĹĄ Huawei predstavila Mate XS – svoju druhĂş vlajkovĂş loÄŹ s flexibilnĂ˝m displejom

SpoloÄŤnosĹĄ Huawei vydala nástupcu flexibilnĂ©ho smartfĂłnu Mate X – Huawei Mate Xs. Novinkou bol vylepšenĂ˝ dizajn, odolnejší pánt, ako aj novĂ˝ materiál z polyimidu na ochranu displeja. VylepšenĂ© niektorĂ© špecifikácie flexibilnĂ©ho modulu gadget.

Huawei Mate XS

Dizajn, displej

Na rozdiel od spoločnosti Samsung Galaxy Z Flip, Mate Xs sú stále dodávané s displejom vyrobeným výlučne z plastu. Spoločnosť Huawei však do displeja pridala ďalšiu vrstvu založenú na polyamidových filmoch zlepených priehľadným lepidlom. Dizajn pántov sa zmenil (pánt sa nazýva „sokolové krídlo“), vďaka čomu by mali byť silnejšie.

Huawei Mate XS

Huawei Mate Xs má 8- palcovĂ˝ displej (rozloĹľenĂ˝) s rozlíšenĂ­m 2480 Ă— 2200 pixelov. KeÄŹ je zloĹľenĂ˝, veÄľkosĹĄ prednĂ©ho displeja je 6,6 palce, zadnĂ© – 6, 38 palcov.

Hardvérový základ

Ako hardvĂ©rovĂ˝ základ sa používa procesor Kirin 990 5G s integrovanĂ˝m 5G modemom a GPU Mali-G76. MnoĹľstvo pamäte RAM je 8 GB, vnĂştorná pamäť – 512 GB. Kapacita batĂ©rie – 4500 mAh s podporou rĂ˝chleho nabĂ­jania pri 55 wattoch. VĂ˝drĹľ batĂ©rie v porovnanĂ­ s telefĂłnom Mate X sa zvýšila o 21%.

kamera

Huawei Mate Xs navyše získal trojitý hlavný fotoaparát s modulmi:

  • 40MP hlavnĂ˝ modul (F /1,8);
  • 16MP ultraširokĂ˝ modul (F /2,2);
  • teleobjektĂ­v zapnutĂ˝ 8 MP (F /2,4) s optickou stabilizáciou.

Huawei Mate XS

ostatné

Použitý softvér je EMUI 10 založený na systéme Android 10. Neexistujú žiadne služby Google, namiesto nich existuje ekosystém mobilných služieb Huawei.

Dátum začiatku predaja, cena

V predaji sa Huawei Mate Xs objaví na celom svete od budúceho mesiaca. Cena flexibilného modulu gadget je 2499 EUR.