Spoločnosť Huawei bude rokovať o predaji svojich modelov Mate a P …

Román spoločnosti Huawei na mobilnom trhu pokračuje a povráva sa, že nové rokovania by mohli byť hneď za rohom. Spoločnosť Huawei by mohla radu Mate a P predať inej spoločnosti zachrániť ich mená, aby nezmizli, ale došli by im vlajkové lode. Je to pravda?

Spoločnosť Huawei popiera fámu o predaji svojich vlajkových lodí

huawei predá svoju sériu mate a p

Agentúra Reuters nedávno zverejnila článok, v ktorom dva zdroje blízke spoločnosti Huawei tvrdili, že ide o čínskeho obra budú rokovať o predaji svojich hlavných rodín mobilných telefónov. Ako zdôrazňujú, Huawei by predával svoje série P a Mate z dvoch dôvodov: po prvé, pretože nedostávajú dostatok čipov a ďalšie dôležité diely pre výrobu kvôli vetu USA; a za druhé, pretože nechcú, aby ich značky zmizli z trhu.

Komentuje to aj jeden zo zdrojov kupujúcu spoločnosť bude podporovať šanghajská vláda. Úrady však ubezpečili, že o ničom nevedia, žiadne ďalšie vyjadrenie však neposkytli.

Agentúra Reuters upozorňuje, že rokovania budú pokračovať v počiatočnom štádiu, takže Huawei by sa zatiaľ nerozhodol. Aj napriek tomu mohol byť prvý kontakt uskutočnený v septembri 2020. Avšak spoločnosť sa rozhodla toto všetko poprieť prostredníctvom vyhlásenia, ktoré uvádza nasledujúce:

„Spoločnosť Huawei sa dozvedela o nepodložených fámach o možnom predaji našich vlajkových lodí značiek smartfónov. Tieto fámy nemajú žiadnu zásluhu, Huawei taký plán nemá. Zostávame plne oddaní svojmu biznisu so smartfónmi a budeme pokračovať v dodávaní popredných produktov a zážitkov pre spotrebiteľov na celom svete. “

Zdá sa teda, že problém je vyriešený, aj keď čas ukáže, či tieto rokovania skutočne existujú alebo nie. Isté je, že Honor pokračoval v rozhovoroch s americkými spoločnosťami ako Qualcomm, Intel, AMD a ďalšími. Takže aspoň z tejto strany veci vyzerajú celkom dobre a ako viac než správne rozhodnutie.

Napriek tomu je táto povesť veľmi dobrým prípadom na analýzu, pretože Aký prínos by malo pre spoločnosť Huawei predaj jej modelov Mate a P?

Bolo by logické, aby spoločnosť Huawei predala svoje série Mate a P inej spoločnosti? Neveríme

Spoločnosť huawei svoju vlajkovú loď nepredá

Napriek tomu, že Huawei nedávno predal Honor konglomerátu čínskych spoločností, aby zachránil ochrannú známku, tento nový predaj nie je porovnateľný s týmto. Prvá vec je mať to na pamäti Honor bola podznačkou spoločnosti Huawei pred predajom, takže dostať sa z toho nebol až taký veľký problém.

Tento predaj má navyše niekoľko výhod: Spoločnosť Huawei zložila bremeno udržať pri živote dve zakázané značky, získala peniaze, ktoré je možné použiť na iné veci, a tiež uložil veľkú ochrannú známku. Druhá z nich má možné pozadie, že neskôr by Huawei mohol Honor odkúpiť, ak si to želajú a ak americké veto prestane.

Na druhej strane je pre Huawei predať hlavné mobilné rodiny úplne iná cesta. Najprv preto séria P a Mate prispela viac ako 37 miliardami eur podľa poradenskej spoločnosti IDC pri predaji do pokladnice spoločnosti Huawei v období od 3. Q 2012 do 3. Q 2020.

Toto je samo osebe dôležitá postava, treba však pamätať na to, že tieto dve rodiny sú: rodiny, ktoré tvoria väčšinu príjmu mobilnej divízie Huawei, Sú to jedny z najlepších mobilov na trhu v súčasnosti a sú tiež nevyhnutné pre popularizáciu HarmonyOS.

To, že spoločnosť Huawei predáva svoje vlajkové lode, by nezabezpečilo obnovenie mobilných služieb GOogle (GMS)

Okrem toho, to, že Huawei ostáva pri svojich mobiloch iba v stredných a nízkych pásmach, sa nezdá byť nejako zvlášť atraktívne. Všetky peniaze a čas investované do výskumu a vývoja pre série Mate a P by boli bezcenné.

Malo by sa tiež pamätať na to, že spoločnosť Huawei je jednou z najväčších technologických spoločností na svete (ak nie najviac). Je to však jeho mobilná divízia je druhou najdôležitejšou spoločnosťou na trhu, zďaleka nie je hlavným predmetom podnikania spoločnosti Huawei. Ostatní mohli bez väčších problémov bez problémov udržať toto rozdelenie. Prečo ste sa vtedy rozhodli odísť z Honoru? Už sme to povedali, pretože to bola podznačka.

A nakoniec, to, že Huawei predáva komerčnú značku svojich hlavných mobilov inej spoločnosti, môže byť fatálne. Prečo tomu veríme? Pretože by sa to dalo interpretovať ako jasný prejav slabosti spoločnosťou Huawei voči spoločnosti Google a USA. A opäť by bolo zbytočné spochybniť celý trh vytvorením HarmonyOS ako alternatívy k Androidu.

Myslíte si v tejto súvislosti niečo podobné ako my? Myslíte si, že je rozumné, aby spoločnosť Huawei predávala svoje série Mate a P inej spoločnosti?

Zdroj | Reuters