Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spolo─Źnos┼ą Google uv├ídza, ┼że n├ístroj COVID-19 spolo─Źnosti Verily je v ranom ┼ít├ídiu v├Żvoja

Spolo─Źnos┼ą Google uv├ídza, ┼że n├ístroj COVID-19 spolo─Źnosti Verily je v ranom ┼ít├ídiu v├Żvoja 1

Pod─ża spolo─Źnosti Google je v├Żskumn├í organiz├ícia spolo─Źnosti Alphabet Verily v ÔÇ×ran├Żch f├ízach v├ŻvojaÔÇť n├ístroja, ktor├Ż pom├┤┼że triedi┼ą pacientov s COVID-19. Zverejnenie spolo─Źnosti nadv├Ązuje na tvrdenie prezidenta Trumpa, ┼że Google pracuje na webovej str├ínke, ktor├í presmeruje verejnos┼ą na miesta, kde sa m├┤┼żu necha┼ą testova┼ą na v├şrus. Nie je jasn├ę, ─Źi sa na tomto vyv├şjanom webe zhoduj├║ vl├ídni predstavitelia.

V tomto momente s├║ veci trochu m├Ąt├║ce. Trump v piatok uviedol, ┼że Google okrem in├ęho vytv├íra webov├║ str├ínku, ktor├í ÔÇ×bude ve─żmi r├Żchlo vykonan├í, na rozdiel od webov├Żch str├ínok z minulosti, s cie─żom ur─Źi┼ą, ─Źi je test opodstatnen├Ż, a u─żah─Źi┼ą testovanie na bl├şzkom vhodnom miesteÔÇť. Tie┼ż tvrdil, ┼że na str├ínke do┼ílo k ÔÇ×obrovsk├ęmu pokrokuÔÇť.

Onedlho urobil Google vyhl├ísenie prostredn├şctvom svojej komunik├ície Twitter ├║─Źet, v ktorom sa uv├ídza, ┼że niektor├ş z jeho in┼żinierov sa dobrovo─żne prihl├ísili na projekt v spolo─Źnosti Verily, ktor├í ÔÇ×vyv├şja n├ístroj na pomoc pri trieden├ş jednotlivcov na testovanie na COVID-19ÔÇť.

Nie je jasn├ę, ─Źi ide o ten ist├Ż web, na ktor├Ż sa Trump odvol├íval, ale ─Źasov├Ż rozvrh ur─Źite nie je tak├Ż r├Żchly, ako nazna─Źil. “Verily je v po─Źiato─Źn├Żch f├ízach v├Żvoja a pl├ínuje zavedenie testovania v oblasti z├ílivu s n├ídejou, ┼że sa v priebehu ─Źasu roz┼í├şri ┼íir┼íie,” povedal Google.

Tweety prich├ídzaj├║ uprostred spr├ívy od CNBC, ktor├í v piatok uviedla, ┼że z├şskala intern├║ pozn├ímku zaslan├║ gener├ílnym riadite─żom spolo─Źnosti Alphabet Sundar Pichaiom zamestnancom. Pichai v nej ├║dajne povedal, ┼że s t├şmom Google sa konzultovalo, ─Źi m├┤┼żu Verily pom├┤c┼ą. Pod─ża zverejnen├ęho z├íznamu, ktor├Ż zverejnil, sa tak├ęto pl├íny ÔÇ×pripravuj├║ÔÇť, pri─Źom sa uv├ídza, ┼że toto ├║silie ÔÇ×pom├┤┼że pri testovan├ş COVID-19 v USAÔÇť.