Spolo─Źnos┼ą Google sp─║┼ła o─Źak├ívania t├Żkaj├║ce sa v├Żnosov z tretieho ┼ítvr┼ąroka 2019, st├íle v┼íak rozru┼íuje investorov

Matersk├í spolo─Źnos┼ą Google Alphabet ozn├ímila svoje finan─Źn├ę v├Żsledky za tret├ş ┼ítvr┼ąrok roku 2019 a prekro─Źila o─Źak├ívania t├Żkaj├║ce sa v├Żnosov. Ako sa dalo o─Źak├íva┼ą, produkty spolo─Źnosti Google patrili medzi najlep┼í├şch hr├í─Źov, ale nie v┼íetko bolo vetern├ę. Aj ke─Ć v├Żnosy rast├║, ziskov├ę mar┼że prudko poklesli, ─Ź├şm investorom zostalo menej pe┼łaz├ş, ako sa o─Źak├ívalo.

Abeceda stopovala celkov├Ż pr├şjem 40 dol├írov.5 mili├írd v ┼ítvr┼ąroku kon─Źiacom sa 30. septembra – ─Źo je 20% skok z rovnak├ęho obdobia minul├ęho roka. Toto je nepatrn├ę zlep┼íenie oproti analytikom s v├Żnosmi vo v├Ż┼íke 40,32 mili├írd dol├írov, ktor├ę by pod─ża o─Źak├ívan├ş mali dosiahnu┼ą. Podiel spolo─Źnosti Google na hodnote 40 USD.3 ve─żk├í ─Źas┼ą celkovej sumy predstavovala miliardy.

Pod─ża Alphabet / Google CFO Ruth Porat prispeli k tomuto rastu r├┤zne reklamn├ę slu┼żby spolo─Źnosti Search a Google. ─Äal┼íie pr├şjmy spolo─Źnosti Google zaznamenali siln├Ż rast v slu┼żb├ích, ako s├║ Cloud a Play Store. G-Suite a hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőprodukty ako Pixel 3a na─Ćalej pom├íhaj├║ zvy┼íova┼ą celkov├ę v├Żnosy spolo─Źnosti.

Napriek nov├Żm najvy┼í┼í├şm pr├şjmom Alphabet nechal svojich investorov sklaman├Żch ziskom na akciu (EPS) na 10,12 dol├íra na akciu oproti vy┼í┼í├şm predpovediam. Tento pokles priamo s├║vis├ş so zv├Ż┼íen├Żmi v├Żdavkami spolo─Źnosti Google na nehnute─żnosti, ktor├ę zn├ş┼żili ─Źist├Ż pr├şjem jej rodi─Źa na $7 mili├írd dol├írov9,2 mili├írd po─Źas zodpovedaj├║ceho ┼ítvr┼ąroka 2018.

Zdroj p├┤vodn├ęho obsahu – najm├Ą m├ędi├ş podporovan├Żch reklamou – pre YouTube bola hotovos┼ą, zatia─ż ─Źo n├íklady s ┼łou spojen├ę YouTube Pr├ęmia tie┼ż YouTube Telev├şzia prekro─Źila pr├şjmy. K tomuto poklesu prispelo aj 554 mili├│nov dol├írov na pr├ívne rie┼íenie vo Franc├║zsku a kapit├ílov├ę n├íklady na Pixel 3a.

CEO spolo─Źnosti Google, Sundar Pichai, sa zdal by┼ą spokojn├Ż s t├Żmito v├Żsledkami vo svojej kr├ítkej re─Źi po─Źas v├Żhern├ęho hovoru. Presk├║mal ned├ívno ukon─Źen├║ udalos┼ą spolo─Źnosti Google, ktor├í predstavila nov├Ż Pixel 4 telef├│nov a reproduktora Nest Mini, zatia─ż ─Źo komentuje zv├Ż┼íen├ę zameranie spolo─Źnosti Google na n├ístroje na ochranu osobn├Żch ├║dajov a ┼íir┼íiu dostupnos┼ą YouTube Hudba a pr├ęmia.

Sk├║ste postupova┼ą