Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spolo─Źnos┼ą Google sa usiluje o v├Żnimku zo z├íkazov vl├ídy USA, aby mohla pokra─Źova┼ą v pr├íci s spolo─Źnos┼ąou Huawei

Pred mesiacom rak├║sky ┼í├ęf spolo─Źnosti Huawei Fred Wangfei uviedol, ┼że sa spolo─Źnos┼ą nevr├íti k aplik├íci├ím a slu┼żb├ím spolo─Źnosti Google, aj ke─Ć bude zru┼íen├Ż z├íkaz obchodovania v USA. ─î├şnsky konglomer├ít sa pok├║sil vysledova┼ą toto vyhl├ísenie, st├íle by v┼íak malo zmysel, ┼że by pracoval so svojou nez├ívislos┼ąou v pr├şpade, ┼że je uprostred inej ochrany obchodu. Pre spolo─Źnos┼ą Google to nie je najlep┼íia situ├ícia, preto┼że v pr├şpade ├║spechu spolo─Źnosti Huawei by mohla pr├şs┼ą o ve─żk├ę pr├şjmy. Preto predlo┼żila americkej vl├íde form├ílnu ┼żiados┼ą o povolenie obchodu s Huawei, o ktorej informovala dpa prostredn├şctvom Heise.

Dpa tvrd├ş, ┼że tieto inform├ície dostal od spr├ívcu Google Sameer Samat, ktor├Ż neuviedol, kedy m├┤┼żeme o─Źak├íva┼ą v├Żsledky aplik├ície. Ak je spolo─Źnosti Google udelen├í licencia, spolo─Źnos┼ą Huawei m├┤┼że za─Źa┼ą znova vybavova┼ą svoje zariadenia verziou syst├ęmu Android s technol├│giou Google. Aj ke─Ć spolo─Źnos┼ą Microsoft dostala podobn├║ v├Żnimku, ktor├í spolo─Źnosti Huawei umo┼ż┼łuje pokra─Źova┼ą v jej pou┼ż├şvan├ş Windows, je st├íle otvoren├í, ak vl├ída umo┼żn├ş spolo─Źnosti Google urobi┼ą to ist├ę.

Spolo─Źnos┼ą Huawei je v s├║─Źasnosti n├║ten├í dod├íva┼ą svoje zariadenia so syst├ęmom Android bez aplik├íci├ş a slu┼żieb Google, tak┼że jej najnov┼í├şm telef├│nom vr├ítane ├║plne nov├Żch telef├│nov Mate Xs ch├Żbaj├║ popul├írne produkty ako Gmail alebo Mapy. Spolo─Źnos┼ą tie┼ż musela vybudova┼ą n├íhradu za slu┼żby Google Play, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ ozn├ímenia push, lokaliz├ície a ─Ćal┼íie z├íkladn├ę funkcie rozhrania API. Ni─Ź z toho nie je probl├ęmom pre dom├íci ─Ź├şnsky trh (kde telef├│ny neprich├ídzaj├║ so softv├ęrom Google v├┤bec), ale z├íkazn├şkom v in├Żch regi├│noch ch├Żbaj├║ drah├ę aplik├ície Google a pr├şstup k Obchodu Play na ich telef├│noch.

D├║fajme, ┼że spolo─Źnosti Google sa udel├ş v├Żnimka a m├┤┼że s Huawei dosiahnu┼ą dohodu o pokra─Źovan├ş spolupr├íce, ale ─Źas sa kr├íti.

Sk├║ste postupova┼ą