Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spoločnosť Google Paper Company tvrdí, že spoločnosť Vanish dosiahla „kvantovú nadradenosť“

Táto stránka môže získať provízie pridruženia z odkazov na tejto stránke. Podmienky používania.

V článku uverejnenom a odstránenom z webovej stránky NASA sa uvádza, že spoločnosť Google vybudovala tzv. Kvantovú nadradenosť. Ak je to pravda, bol by to významný úspech pre kvantové výpočty ako celok. Dopad tohto osobitného pokroku na svetový počítačový priemysel je veľmi malý, je to však dôležitý míľnik smerom k praktickému využívaniu kvantovej výpočty v reálnom svete.

Najprv si povedzme o samotnom dokumente. Viaceré mediálne médiá dosiahli najvyššie hodnoty v titulkoch, ako napríklad „Spoločnosť Google oznamuje kvantovú nadradenosť“ alebo „Spoločnosť Google požaduje kvantovú nadradenosť“, čo naznačuje, že spoločnosť vyvinula v tejto oblasti významné úsilie v oblasti vzťahov s verejnosťou. Toto nie je pravda. Rôzne publikácie získali kópie dokumentov zverejnených na webových stránkach NASA, v ktorých sa tvrdí, že spoločnosť Google dosiahla zverejnenie dokumentu v kvantovej nadradenosti. Google k tejto situácii verejne nekomentoval, ani neurobil žiadne iné vyhlásenie ako tie, ktoré sú obsiahnuté v dokumente, čo by mohol byť návrh dokumentu. SpaceRef vydal verziu dokumentu uloženú v pamäti, doplnenú originálnymi formátovacími a typografickými chybami.

Čo je to kvantová nadradenosť?

Dôvodom, prečo vedci a inžinieri súťažia o vývoj kvantových počítačov, je to, že kvantové počítače sa dajú použiť na riešenie určitých typov problémov, ktoré sa nedajú vyriešiť pomocou klasických výpočtov. Počítače, ktoré dnes používame, od smartfónov až po implementáciu superpočítačov TOP500, sú klasické počítače.

Google Quantum Computing "width =" 624 "height =" 271

Obmedzenie chybovosti je v kvantových aplikáciách veľmi dôležité.

Dosiahneme kvantovú nadradenosť (alebo sme ju dosiahli, ak je dokument Google presný), keď sa dá preukázať, že kvantové počítače vyriešili problémy, ktoré je v klasických systémoch prakticky nemožné vyriešiť. Pre zabezpečenie kvantovej nadradenosti je potrebný dostatočný počet qubits, a preto spoločnosti Google, IBM, Intel a ďalšie spoločnosti tvrdo pracovali na vybudovaní väčších systémov. Kvantové systémy sú veľmi citlivé na šum (kvantová korekcia chýb je aktívna oblasť výskumu).

Stav papiera Google:

Tu uvádzame použitie procesora so supravodivými supravodivými qubitmi, ktoré môžu byť naprogramované tak, aby vytvorili kvantové stavy pri 53 qubits, zaberajúc stavový priestor 253 × 1016. Opakované skúšobné merania zodpovedajúcich vzoriek distribúcie pravdepodobnosti, ktoré overujeme pomocou simulácií classic. Aj keď náš procesor potrebuje približne 200 sekúnd, aby odobral vzorku z kvantového obvodu 1 Milióny krát, sofistikované superpočítače, bude trvať približne 10 000 rokov, kým vykonajú rovnocennú úlohu.

Toto je požiadavka na kvantovú nadradenosť, ktorá bola ocenená ako prielom. Google poukazuje na to, že aj tento pokrok má stále skutočné obmedzenia, hoci ukazuje, že v testoch v reálnom svete je možné kvantové zrýchlenie, na návrh problémov tolerantných voči chybám, ako je algoritmus Shor, je stále potrebné vyvinúť ďalšie úsilie.

Aby sa dosiahol tento pokrok, spoločnosť Google vzorkovala pseudonáhodnú sériu. Čip, ktorý na tento účel použili, nazývaný Sycamore, je dvojrozmerná matica prenosu 54 bitov. Každý transmon je kombinovaný so svojimi štyrmi najbližšími susedmi na obdĺžnikovej mriežke. Google píše: „Boli sme vzorkovanie náhodných kvantových obvodov v polynomiálnom čase s fyzicky realizovanými kvantovými procesormi (s pomerne nízkou chybovosťou), ale nie je známe, že existuje účinná metóda pre klasické počítačové stroje.“

Veľkou otázkou je, prečo NASA odstránila bielu knihu. Dúfajme, že o tom budeme mať v blízkej budúcnosti viac informácií.

Teraz prečítané: