Spolo─Źnos┼ą Google odstr├íni kontroverzn├║ mo┼żnos┼ą ÔÇ×Odstr├íni┼ą ─Ź├şnske aplik├ícieÔÇť z Obchodu Play

Za─Źiatkom tohto t├Ż┼żd┼ła sme hovorili o kontroverznej aplik├ícii dostupnej v slu┼żbe Google Play. Na odstr├ínenie p├┤vodu mobiln├Żch aplik├íci├ş bol vytvoren├Ż program ÔÇ×Odstr├íni┼ą ─Ź├şnske aplik├ícieÔÇť. Tis├şce pou┼ż├şvate─żov v┼íak tento softv├ęr pou┼żili na odstr├ínenie aplik├íci├ş vyvinut├Żch ─Ź├şnskymi program├ítormi zo svojich zariaden├ş.

Aplik├ícia sp├┤sobila vlnu kontroverzie, ale tie┼ż z├íujem niektor├Żch ─żud├ş. Google sa preto rozhodol t├║to aplik├íciu zo svojho obchodu odstr├íni┼ą.

Spolo─Źnos┼ą Google odstr├íni kontroverzn├║ mo┼żnos┼ą ÔÇ×Odstr├íni┼ą ─Ź├şnske aplik├ícieÔÇť z Obchodu Play 1

Google odstr├íni z obchodu aplik├íciu ÔÇ×Odstr├ínenie ─Ź├şnskych aplik├íci├şÔÇť

Google sa rozhodol odstr├íni┼ą kontroverzn├║ aplik├íciu na odstr├ínenie ─Ź├şnskych aplik├íci├ş z Obchodu Play.

Pod─ża pravidiel spolo─Źnosti Google, Google Play Store bez jeho vedomia a s├║hlasu nebudete m├┤c┼ą vykon├íva┼ą zmeny v nastaveniach alebo funkci├ích zariadenia Android pou┼ż├şvate─ża. Pou┼ż├şvate─żom by sa okrem toho nemalo povzbudzova┼ą, aby odstra┼łovali alebo deaktivovali aplik├ície tret├şch str├ín.

Aplik├ícia ÔÇ×Remove China AppsÔÇť bola vyvinut├í ako s├║─Źas┼ą vzdel├ívacieho projektu spusten├şm aplik├íci├ş OneTouch AppLabs v Indii. Hlavn├Żm cie─żom tohto n├ístroja je identifikova┼ą p├┤vod aplik├ície.

Tis├şce pou┼ż├şvate─żov v┼íak za─Źali in┼ítalova┼ą a pou┼ż├şva┼ą funkciu Odstr├íni┼ą ─Ź├şnske aplik├ície na odstr├ínenie aplik├íci├ş vytvoren├Żch ─Ź├şnskymi v├Żvoj├írmi z ich zariaden├ş.

Spolo─Źnos┼ą Google odstr├íni kontroverzn├║ mo┼żnos┼ą ÔÇ×Odstr├íni┼ą ─Ź├şnske aplik├ícieÔÇť z Obchodu Play 2

Pomocou tohto n├ístroja je mo┼żn├ę okam┼żite odstr├íni┼ą v┼íetky ─Ź├şnske aplik├ície zo smartf├│nu alebo tabletu Android.

Aplik├ícia r├Żchlo z├şskala popularitu v Indii a mala viac ako 5 mili├│ny stiahnut├ş od konca m├íja. Tento ├║spech podporili aj viacer├ę indick├ę celebrity, ktor├ę boli za odstr├ínenie ─Ź├şnskych aplik├íci├ş. Z├íujem bol e┼íte v├Ą─Ź┼í├ş, preto┼że do┼ílo k konfront├ícii medzi Indiou a ─î├şnou.

Pod─ża App Annie bol tento n├ístroj z anal├Żzy aplik├íci├ş ve─żmi ob─ż├║ben├Ż aj v Austr├ílii. T├Żmto sp├┤sobom t├íto funkcia r├Żchlo z├şskala zn├ímos┼ą v slu┼żbe Google Play a dosiahla sa 5 zaradi┼ą ho do ├║┼żitkovej kateg├│rie.

Spolo─Źnos┼ą Google odstr├íni kontroverzn├║ mo┼żnos┼ą ÔÇ×Odstr├íni┼ą ─Ź├şnske aplik├ícieÔÇť z Obchodu Play 3

─î├şna zareagovala a niektor├ş ─î├ş┼łania dokonca Indom radili, aby svoju ┼żiados┼ą nielen odstr├ínili, ale aj vyhostili. smartf├│ny, preto┼że v├Ą─Ź┼íina z nich sa vyr├íba v ─î├şne.

Stru─Źne povedan├ę, tento ├║spech bol ÔÇ×kr├ítkodob├Żm slnkomÔÇť, preto┼że aplik├ícia mala ten ist├Ż ├║─Źel, na ktor├Ż bola pou┼żit├í.