Spolo─Źnos┼ą Google odklad├í web s inform├íciami o koronav├şruse, ktor├Ż zah┼Ľ┼ła ÔÇ×preverovanie a testovanieÔÇť, na nesk├┤r tento t├Ż┼żde┼ł

GOOGLE m├í spusti┼ą informat├şvny web o koronav├şruse, ale odlo┼żil ho na tento t├Ż┼żde┼ł.

Web zameran├Ż na USA u┼ż narazil na niektor├ę probl├ęmy, preto┼że technick├Ż gigant pl├ínoval, ┼że to urob├ş a┼ż minul├Ż t├Ż┼żde┼ł.

ÔÜá´ŞĆ Najnov┼íie spr├ívy a novinky n├íjdete v na┼íom ┼żivom blogu o koronav├şruse

Objavili sa aj body sporu s americk├Żm prezidentom Donalom Trumpom.

D├┤vodom je, ┼że Trump uviedol, ┼że Google vytv├íra web, kde si ─żudia m├┤┼żu skontrolova┼ą svoje pr├şznaky, zariadi┼ą testovanie a z├şska┼ą v├Żsledky testov.

V skuto─Źnosti v┼íak odkazoval na obmedzen├Ż web od sesterskej spolo─Źnosti Verily od spolo─Źnosti Google.

Google st├íle vytv├íra svoj vlastn├Ż web o koronav├şruse, ale povedal The Verge, ┼że si chce da┼ą na─Źas a uisti┼ą sa, ┼że v┼íetky inform├ície s├║ aktu├ílne a spr├ívne.

Kritici s├║ skeptick├ş k tomu, ┼że str├ínka Google bude zodpoveda┼ą funkci├ím n├írodn├ęho skr├şningu, o ktor├Żch Biely dom tvrdil, ┼że ich bude ma┼ą.

Google Communications ned├ívno tweetoval: ÔÇ×Google spolupracuje s vl├ídou USA na v├Żvoji celon├írodn├ęho webu, ktor├Ż obsahuje inform├ície o pr├şznakoch COVID-19, rizik├ích a inform├íci├ích o testovan├ş.

ÔÇ×Toto je dodatok k ─Ćal┼í├şm opatreniam, ktor├ę prij├şmame, vr├ítane:ÔÇ× propag├ície domovskej str├ínky ÔÇťspolo─Źnosti Google na podporu v├Ą─Ź┼íej informovanosti o jednoduch├Żch opatreniach, ktor├ę m├┤┼żu ob─Źania prija┼ą, aby zabr├ínili ┼í├şreniu choroby.ÔÇť

Ak str├ínky Google odkazuj├║ na skr├şningov├Ż n├ístroj, pravdepodobne poch├ídza z americk├Żch centier pre kontrolu a prevenciu chor├┤b.

Google uviedol, ┼że tie┼ż poskytne inform├ície o umiestnen├ş testovac├şch str├ínok, ke─Ć bud├║ k dispoz├şcii.

Spolo─Źnos┼ą vydala toto vyhl├ísenie: ÔÇ×Verily spustili v nede─żu neskoro v noci pilotn├Ż webov├Ż server pre okresy v oblasti Bay Area a spolupracuj├║ s ├║radmi na ─Ćal┼íom roz┼í├şren├ş tohto ├║silia.

ÔÇ×Ke─Ć┼że sa miestne a n├írodn├ę poradenstvo r├Żchlo vyv├şja, Google bude aj na─Ćalej spolupracova┼ą s pr├şslu┼ín├Żmi agent├║rami a ├║radmi na vytvoren├ş webovej str├ínky, ktor├í bude tento t├Ż┼żde┼ł prin├í┼ía┼ą spo─żahliv├ę inform├ície pre ─żud├ş v USA, vr├ítane inform├íci├ş o skr├şningu a testovan├ş.ÔÇť

Zatia─ż m├íme iba potvrdenie, ┼że Google chce tento web uvies┼ą na trh v USA.

Najprv bude vyroben├Ż v americkej angli─Źtine a potom bude vytvoren├í ┼ípanielska verzia.

Po┼żiadali sme spolo─Źnos┼ą Google o vyjadrenie, ─Źi by podobn├Ż web bol niekedy vytvoren├Ż pre in├ę krajiny.

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Twitter vytvoril emoji na um├Żvanie r├║k.

Instagram zak├ízala nebezpe─Źn├ę, bezoh─żadn├ę a necitliv├ę filtre proti koronav├şrusu.

A tu je postup, ako zisti┼ą, ─Źi je niekto prihl├ísen├Ż do v├í┼ího ├║─Źtu Google.

Ako na v├ís vpl├Żva prepuknutie koronav├şrusu? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu