Spolo─Źnos┼ą Google nevytv├íra webov├║ str├ínku na testovanie koronav├şrusov

Prezident Donald Trump na n├║dzovej adrese omylom uviedol, ┼że spolo─Źnos┼ą Google vytv├íra testovaciu webov├║ str├ínku pre koronav├şrusy.

Trump to povedal 1.700 in┼żinierov spolo─Źnosti Google pracuje na webe na detekciu koronav├şrusov, ktor├Ż by mohol by┼ą uveden├Ż na trh u┼ż t├║to nede─żu.

#coronavirus chart pic.twitter.com/d9yR7lAl7C

– Howard Mortman (@HowardMortman), 13. marca 2020

Naopak, web nie je pripraven├Ż na spustenie, ani ho Google nevyv├şja. T├║to str├ínku vyv├şja spolo─Źnos┼ą Verily, ktor├║ vlastn├ş matersk├í spolo─Źnos┼ą Google Alphabet.

Google a Verily s├║ ├║plne odli┼ín├ę spolo─Źnosti, ktor├ę spolo─Źnos┼ą Google sama objasnila tweetom:

ÔÇ×Vyv├şjame n├ístroj, ktor├Ż pom├íha klasifikova┼ą ─żud├ş na testovanie Covid-19. Skuto─Źne je v po─Źiato─Źn├Żch f├ízach v├Żvoja a pl├ínuje vykona┼ą testy v oblasti z├ílivu v n├ídeji, ┼że sa ─Źasom roz┼í├şri.

ÔÇ×Cen├şme si podporu vl├ídnych ├║radn├şkov a priemyseln├Żch partnerov a ─Ćakujeme in┼żinierom spolo─Źnosti Google, ktor├ş sa dobrovo─żne zapojili do tohto ├║silia.ÔÇť

Naozaj poskytla svoje vlastn├ę vyhl├ísenie spolo─Źnosti TechCrunch:

Naozaj vyv├şja n├ístroj, ktor├Ż pom├íha klasifikova┼ą ─żud├ş na testovanie COVID-19. Sme v po─Źiato─Źn├Żch f├ízach v├Żvoja a pl├ínujeme implementova┼ą testy v oblasti z├ílivu v n├ídeji, ┼że sa ─Źasom roz┼í├şrime ┼íir┼íie, ÔÇťuviedla spolo─Źnos┼ą vo svojom vyhl├ísen├ş. ÔÇ×Cen├şme si podporu vl├ídnych ├║radn├şkov a priemyseln├Żch partnerov a ─Ćakujeme in┼żinierom spolo─Źnosti Google, ktor├ş sa dobrovo─żne zapojili do tohto ├║silia.ÔÇť

─Äal┼í├şm bodom, ktor├Ż Trump vynechal, ako je uveden├ę v predch├ídzaj├║com prehl├ísen├ş, je to, ┼że str├ínka bude najsk├┤r umiestnen├í v oblasti San Francisco Bay, s ÔÇ×n├ídejouÔÇť, ┼że sa nakoniec roz┼í├şri do ─Ćal┼í├şch oblast├ş.

Je to ve─żmi d├┤le┼żit├í inform├ícia, ktor├║ by ste mali vynecha┼ą vo vyhl├ísen├ş, ktor├ę sa vysielalo ┼żivo cez Spojen├ę ┼ít├íty americk├ę.

Z d├┤vodu porovnania si pre─Ź├ştajte ni┼ż┼íie uveden├ę vyhl├ísenie spolo─Źnosti Trump:

ÔÇ×Chcem po─Ćakova┼ą spolo─Źnosti Google. Google pom├íha vyv├şja┼ą webov├ę str├ínky. Na rozdiel od minul├Żch webov├Żch str├ínok sa bude robi┼ą ve─żmi r├Żchlo, aby sa zistilo, ─Źi je test opr├ívnen├Ż, a aby sa test u─żah─Źil na vhodnom mieste v bl├şzkostiÔÇŽ Google m├í 1.700 in┼żinierov, ktor├ş na tom pracuj├║ teraz. Dosiahli obrovsk├Ż pokrok. ÔÇťÔÇť

Na z├íklade toho, ─Źo sme sa dozvedeli od vyhl├ísenia spolo─Źnosti Trump, to s├║ k─ż├║─Źov├ę body tohto v┼íetk├ęho:

  • Naozaj sa vyv├şja webov├í str├ínka na detekciu koronav├şrusov, nie spolo─Źnos┼ą Google.
  • Google a Verily s├║ vo vlastn├şctve abecedy, ale s├║ to inak samostatn├ę spolo─Źnosti.
  • ─Żudia bud├║ m├┤c┼ą nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku a zada┼ą svoje pr├şznaky, aby zistili, ─Źi s├║ v s├║lade s pr├şznakmi koronav├şrusu.
  • T├íto webov├í str├ínka pom├┤┼że nasmerova┼ą ─żud├ş do najbli┼ż┼íieho zariadenia, kde sa daj├║ spr├ívne otestova┼ą.
  • V├Żsledky osobn├Żch sk├║┼íok je mo┼żn├ę z├şska┼ą nesk├┤r na webovej str├ínke.

Moment├ílne nevieme, kedy bude web spusten├Ż, ani in├ę relevantn├ę inform├ície.