Spolo─Źnos┼ą BT rokuje o sledovan├ş polohy Britov na pozemku s uzamknut├şm koronav├şrusu

Spolo─Źnos┼ą BT ├║dajne rokuje s vl├ídou Spojen├ęho kr├í─żovstva o odha─żovan├ş mobiln├Żch d├ít, aby zistila, ─Źi sa Briti soci├ílne di┼ítancuj├║.

Vl├ída povzbudzuje ─żud├ş, aby zostali vo vn├║tri, ale existuj├║ obavy, ┼że ─żudia nepo─Ź├║vaj├║.

ÔÜá´ŞĆ Pre─Ź├ştajte si n├í┼í blog o koronav├şruse na┼żivo pre najnov┼íie spr├ívy a aktualiz├ície

Pod─ża denn├şka The Guardian, BT, ktor├í vlastn├ş spolo─Źnos┼ą EE, v s├║─Źasnosti rokuje s vl├ídou Spojen├ęho kr├í─żovstva o odhalen├ş ├║dajov o polohe, aby zistila, ─Źi ─żudia dodr┼żiavaj├║ rady t├Żkaj├║ce sa koronav├şrusu.

Hovor├ş sa, ┼że tieto inform├ície by neboli v re├ílnom ─Źase, ale st├íle by mohli uk├íza┼ą vzorce, kde sa ─żudia nach├ídzaj├║, a mohli by by┼ą pou┼żit├ę na odosielanie zdravotn├Żch upozornen├ş do konkr├ętnych regi├│nov.

Hovorca BT pre publik├íciu povedal: ÔÇ×Hovor├şme s vl├ídou o nieko─żk├Żch oblastiach, v ktor├Żch by sme mohli by┼ą schopn├ş pom├┤c┼ą pri ├║sil├ş n├írodn├ęho zdravia v oblasti zdravia.

ÔÇ×V s├║vislosti s pou┼ż├şvan├şm mobiln├Żch d├ít st├íle akt├şvne sk├║mame mo┼żnosti.ÔÇť

Hovorca dodal: ÔÇ×Ako v┼żdy, db├íme na s├║kromie na┼íich z├íkazn├şkov a uis┼ąujeme sa, ┼że rob├şme v┼íetko, ─Źo m├┤┼że zdravotn├şckym org├ínom pom├┤c┼ą v boji proti koronav├şrusu.ÔÇť

Sky News predt├Żm uviedla, ┼że vl├ída po┼żiadala spolo─Źnos┼ą O2, aby odhalila ├║daje o polohe svojich pou┼ż├şvate─żov, ale spr├ívy o tom boli ─Źoskoro vymazan├ę.

Pod─ża stanice Metro hovorca O2 uviedol, ┼że spr├íva ÔÇ×nie je pravdiv├í a nereprezentuje, ako sa od v┼íetk├Żch telef├│nnych siet├ş po┼żaduje, aby pomohli vl├ídeÔÇť.

Hovorca uviedol, ┼że spolo─Źnosti rokuj├║ iba o odhalen├ş ├║dajov, zatia─ż sa tak nestalo.

Zd├┤raznili, ┼że ak by sa mali odhali┼ą ├║daje o polohe, i┼ílo by o rozsiahle masov├ę pohyby, a nie na individu├ílnom z├íklade.

Hovorca dodal: ÔÇ×Plne sa anga┼żujeme v pomoci v boji proti COVID-19.

ÔÇ×Okrem pr├şstupu k NHS a ─Ćal┼í├şm podporn├Żm webov├Żm str├ínkam s nulov├Żm hodnoten├şm sme boli spolu s ─Ćal┼í├şmi mobiln├Żmi oper├ítormi po┼żiadan├ş, aby sme podporili t├Żch, ktor├ş ne├║navne pracuj├║ na mapovan├ş a kontrole ┼í├şrenia koronav├şrusu vo Ve─żkej Brit├ínii.

ÔÇ×Pou┼żit├şm na┼íej mobilnej technol├│gie m├íme potenci├íl vybudova┼ą modely, ktor├ę pom├┤┼żu v ┼íirokom rozsahu predpoveda┼ą, ako sa v├şrus m├┤┼że pohybova┼ą.

ÔÇ×V ┼żiadnom pr├şpade by nebolo mo┼żn├ę identifikova┼ą ani mapova┼ą jednotlivcov a funguje to v s├║lade s pr├şsnymi pravidlami ochrany osobn├Żch ├║dajov.ÔÇť

V in├Żch krajin├ích u┼ż boli prijat├ę opatrenia mobiln├ęho sledovania, aby sa pok├║sili bojova┼ą s epid├ęmiou koronav├şrusu.

Patr├ş sem Izrael a Ju┼żn├í K├│rea, ktor├ę ├║dajne pou┼ż├şvali mobiln├ę ├║daje na sledovanie pohybu pacientov s COVID-19.

Predseda britsk├ęho v├Żboru pre zdravotn├║ a soci├ílnu starostlivos┼ą Jeremy Hunt pochv├ílil krajiny, ktor├ę t├Żmto sp├┤sobom pou┼ż├şvaj├║ ├║daje o mobilnej polohe.

Op├Żtal sa hlavn├ęho vedeck├ęho poradcu vl├ídy, ─Źi by to bolo u┼żito─Źn├ę v Brit├ínii.

Taliansko schva─żuje po─Źet obet├ş koronav├şrusu v ─î├şne, preto┼że v├şrus zab├şjaj├║ci Eur├│pu zachv├ítil Eur├│pu

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach sa podvod WhatsApp ┼í├şri online ako blesk.

V├í┼í internet sa m├┤┼że spoma─żova┼ą, preto┼że prepuknutie koronav├şrusu sp├┤sobuje obrovsk├Ż n├írast dennej n├ív┼ítevnosti.

A my v├ím prezrad├şme, ako vy─Źisti┼ą iPhone bez toho, aby ste ho pokazili.

─îo si mysl├şte o tomto odhalen├ş O2? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu