Spoločnosť Boring Company rozšíri tunelový systém v Las Vegas

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX Elon Musk je zaneprázdnený muž a okrem vedenia týchto dvoch spoločností je aj na čele spoločnosti s názvom Boring Company. Spoločnosť Boring Company stavia tunely pod zemou, aby pomohla odľahčiť dopravu v silne preťažených mestských oblastiach. Všetky tunely sú podobné koľajovým systémom metra; tieto tunely sú určené na to, aby umožnili elektrickým vozidlám dochádzať do podzemia a obchádzať dopravu.

Začiatkom tohto roka spoločnosť Boring Company odhalila prvú časť svojej slučky v Las Vegas. Spoločnosť teraz oznámila, že jej schválila expanziu po celom meste v Las Vegas. Prvým komplexným projektom slučky, ktorý je komerčne využívaný, je slučka Las Vegas Convention Center Loop. Projekt za 50 miliónov dolárov na vytvorenie prvej časti slučky bol dokončený za rok.

Slučka bude využívať vozidlá Tesla, ktoré dokážu cestovať vysokou rýchlosťou medzi stanicami na prepravu ľudí v rámci mesta. Konečným cieľom je mať tunelové systémy pod celými mestami. V súčasnosti je slučka Las Vegas iba 1.5 míľ dlhý a má tri zastávky. Spoločnosť Boring Company plánuje pripojiť slučku kongresového centra k väčšiemu systému pod Las Vegas, najmä k Stripu a letisku.

Okres Clark, kde sa Las Vegas nachádza, schválil rozšírenie projektu. The Boring Company prostredníctvom tweetu potvrdila, že Vegas Loop sa rozšíri na celkovú dĺžku 29 míľ a 51 staníc. Rozšírený systém pokryje veľkú časť mesta. Súdiac podľa mapy, prakticky všetky veľké kasína by mali zastávku a ďalšie dôležité miesta v meste.

S rozšíreným systémom by cesta na letisko McCarran z kongresového centra bola 4.9 míľ a trvať päť minút. To je podstatne rýchlejšie ako cestovanie po povrchových uliciach. Plánovaná kapacita je 57 000 cestujúcich za hodinu.