Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spoločnosť AMD uvádza na trh Ryzen Mobile 4000: omnoho vyšší výkon, výdrž batérie

Táto stránka môže získavať provízie za provízie z odkazov na tejto stránke. Podmienky používania. Spoločnosť AMD uvádza na trh Ryzen Mobile 4000: omnoho vyšší výkon, výdrž batérie 1

Od dnešného rána spoločnosť AMD uvádza na trh svoju rodinu Ryzen Mobile 4000 – prinajmenšom oficiálne. Pôvodný plán predtým, ako Covid-19 zmäkčil planétu, mal ísť o úplnú revíziu. AMD spolupracovala so spoločnosťou Lenovo na návrhu platformy na spustenie tohto debutu, ale rozsiahle prerušenie dodávok hardvéru z Číny znemožnilo spoločnosti AMD nasadiť systém. AMD stále posiela vzorky hardvéru na kontrolu, ale trvá dlhšie, ako sa očakávalo.

Aj keď nemáme formálnu kontrolu systému, ktorá by vás dnes priniesla, môžeme diskutovať o zlepšeniach, ktoré spoločnosť AMD predstavila na svojej udalosti v Austine začiatkom tohto roka. Mobile je už roky najslabším segmentom AMD, a zatiaľ čo spoločnosť sa začala spájať s rodinami APU Ryzen 2000 a Ryzen 3000, Ryzen Mobile 4000 vyzerá úplne v inej triede.

Historická sila spoločnosti Intel v oblasti mobilných zariadení je založená na troch hlavných pilieroch: vynikajúci výkon na watt, vynikajúci výkon v absolútnych číslach a to, čo nazývam „zavedenou“ výhodou. Pretože spoločnosť Intel vždy dominovala na hornom konci trhu s prenosnými počítačmi, ľudia nakupujúci notebooky od špičkových počítačov očakávajú, že budú niesť procesor Intel. Výrobcovia OEM boli ochotní investovať viac do optimalizácie pre spoločnosť Intel, pretože zákazníci sú ochotní zaplatiť viac peňazí za systémy Intel.

Série Ryzen Mobile 4000 spoločnosti AMD sú určené na útok na každý z týchto pilierov.

Zlepšený výkon

V súčasnosti je mobilná produktová rada spoločnosti Intel rozdelená medzi Ice Lake a Sky Lake. Spoločnosť sa musela ohýbať do uzlov, aby našla spôsob, ako umiestniť obe riešenia ako príslušné „najlepšie“ zo svojich kategórií. Snímka dole je AMD, ale je to spravodlivé zobrazenie toho, ako spoločnosť Intel zastupovala dichotómiu Comet Lake / Ice Lake.

Spoločnosť AMD uvádza na trh Ryzen Mobile 4000: omnoho vyšší výkon, výdrž batérie 2

Ľadové jazero je viac zamerané na zábavu a má oveľa rýchlejšie GPU. Comet Lake má viac jadier CPU a teoreticky vyšší výkon pri roztrhnutí, ale slabší GPU. Cieľom spoločnosti AMD je vyhnúť sa výberu dodávaním procesora, ktorý je rýchlejší ako obidva. The Ryzen 7 4800U je procesor 8C / 16T určený na porazenie Core i7-1065G7 a Core i7-10710U.

I5 a i3 sú vzhľadom na CPU spoločnosti Intel umiestnené podobne:

Vzhľadom na to, že sme doposiaľ nemali žiadny významný praktický čas so systémom, po krátkom teste na mieste pozastavíme komentáre o výkonnosti spoločnosti AMD, kým ju nebudeme môcť skutočne vyhodnotiť. Z toho, čo sme videli, však tieto čísla vyzerajú solídne.

Výkon na watt / výdrž batérie

Zlepšenie výkonu je dobré, ale jediný spôsob, ako efektívne využiť tieto prínosy, je tiež zvýšenie výkonu na watt. Nový palubný počítač Vega GPU bol optimalizovaný pre vyššie hodiny a nižší výkon, pričom zostáva v rovnakom 15 W TDP ako čipy predchádzajúcej generácie.

Deň AMD Ryzen Mobile Tech_General Session_Architecture Deep Dive.pdf.07

Spoločnosť AMD uvádza na trh Ryzen Mobile 4000: omnoho vyšší výkon, výdrž batérie 3

Členenie spoločnosti AMD, ktoré oblasti zlepšenia najviac prispeli k zvýšeniu Vega.

Spoločnosť AMD uvádza na trh Ryzen Mobile 4000: omnoho vyšší výkon, výdrž batérie 4

Radeon multimediálne dekódovanie.

Podľa AMD, zlepšenie PpW v Zen 2 prišiel z niekoľkých zdrojov. Diskutovali sme o efektívnosti nových uzlov oproti zásadným architektonickým vylepšeniam pri viacerých príležitostiach v ET, ale hoci je ťažšie vytlačiť výkon z nového uzla, zdá sa, že AMD sa dobre darilo Zenovi 2,SEEAMAZON_ET_135 Pozri Amazon ET obchod Nasledujúca prezentácia pokrýva niektoré vylepšenia základnej architektúry CPU od spoločnosti AMD a produkty spoločnosti AMD zobrazuje v hornej časti zásobníka 45 W / 35 W. Existujú dva nové čipy „HS“, ktoré sa zameriavajú na 35 W TDP pre špičkový výkon v trochu väčšom množstve balíka na znižovanie spotreby energie. Kliknutím na každú snímku ju otvoríte v novom okne.

Výdrž batérie však bola vždy problémom pre AMD. Aj s povrchom 3, Intel Core i7-1065G7 bol značne pred Ryzen 7 3780 U, 614 minút až 450 podľa Anandtech.

AMD to chce zmeniť s rodinou Ryzen Mobile 4000. Prezentácia uvedená nižšie prechádza niektorými z hlavných zmien, medzi ktoré patrí 20-percentný pokles celkovej spotreby energie SoC, výrazne zlepšená energetická účinnosť a drasticky skrátená doba na vstup alebo výstup z režimu úspory energie. Prezentácia pod krokom predstavuje konkrétne vylepšenia AMD pre Zen 2 mobilné jadro na zníženie spotreby energie vrátane skutočne pôsobivých ziskov pre Infinity Fabric.

Nemáme žiadne osobné údaje o testovaní, ktoré by dokázali tieto tvrdenia preukázať, samozrejme, ale zisky, ktoré spoločnosť AMD vyhlasuje za svoje 7nm čipy, sú v súlade s tým, čo sme očakávali od spoločnosti.

Dôležitosť OEM vyhráva

To nás privádza k tretiemu hlavnému dielu puzzle, pokiaľ ide o schopnosť AMD využívať Intel: dôstojné OEM optimalizácie.

Povrch spoločnosti Microsoft s procesorom AMD 3 bol prvý dobre optimalizovaný prémiový systém, ktorý spoločnosť získala za veľmi dlhú dobu. Spoločnosť AMD predviedla niekoľko víťazstiev v dizajne pre celú rodinu Ryzen Mobile 4000, ale systém, ktorý spoločnosť predviedla najviac – ten, ktorý sme pre túto recenziu mali testovať – ​​je nový Lenovo Yoga Slim 7,

Spoločnosť AMD uvádza na trh Ryzen Mobile 4000: omnoho vyšší výkon, výdrž batérie 5

Spoločnosť AMD spolupracovala so spoločnosťou Lenovo na vytvorení pôsobivého štartovacieho systému okolo Lenovo Yoga Slim 7, Bohužiaľ, Covid-19 nám zabránila, aby sme vám dnes pripravili recenziu.

Spoločnosť AMD uvádza na trh Ryzen Mobile 4000: omnoho vyšší výkon, výdrž batérie 6

S týmto malým systémom som musel stráviť nejaký čas na akcii AMD, a hoci sme nemali čas na nezávislé benchmarking, môj počiatočný dojem zo systému bol pozitívny. Tešíme sa na interné testovanie hardvéru.

Je nemožné predstierať, že Covid-19 nevyhodí nad tieto udalosti hádanku, pretože ak by nedošlo k celosvetovej pandémii, museli by sme mať k dispozícii hardvér na testovanie, ale spoločnosť AMD nás uistila, že systémy budú na ceste hneď po tom, čo je to možné.

Fanúšikovia AMD sa môžu prinajmenšom tešiť na to, že spoločnosť bude v oblasti mobilných telefónov oveľa konkurencieschopnejšia ako v minulých rokoch. Medzi zlepšeniami výdrže batérie, ďalšími jadrami a vyššou účinnosťou vyzerá Ryzen Mobile, keď bude k dispozícii, až keď bude k dispozícii … v určitom okamihu v budúcnosti, zabalí to peklo.

Kredit na vrchný obrázok: Public Domain

Teraz si prečítajte: