Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spolo─Źnos┼ą Acer oznamuje nov├ę Windows notebooky a Chromebook pre vzdel├ívanie

Spolo─Źnos┼ą Acer oznamuje nov├ę Windows notebooky a Chromebook pre vzdel├ívanie 1 TravelMate Spin B3

Spolo─Źnos┼ą Acer dnes na lond├Żnskom BETT 2020 ozn├ímila nieko─żko nov├Żch notebookov pre vzdel├ívac├ş trh. Existuj├║ dve nov├ę Windows 10 po─Ź├şta─Źov, TravelMate B3 a TravelMate Spin B3, v├ę─Źko a konvertibiln├Ż. Okrem formov├ęho faktora s├║ oba notebooky ve─żmi podobn├ę.

Zah┼Ľ┼łaj├║ procesory Intel Pentium alebo Celeron a 11.6-inch HD displeje. Prirodzene je kabriolet ten, ktor├Ż podporuje dotyk, a m├í tie┼ż podporu pera Wacom AES. Maj├║ by┼ą odoln├ę a sp─║┼łaj├║ normu MIL-STD-810G. Pod─ża Acera dok├í┼żu zvl├ídnu┼ą ÔÇ×hrbole a ┼íkvrny, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou ka┼żdodenn├ęho ┼żivota ┼ítudentovÔÇť, a maj├║ veci ako zosilnen├ę rohy a gumov├Ż n├írazn├şk absorbuj├║ci n├íraz.

TravelMate B3 a TravelMate Spin B3 dorazia v apr├şli, za─Ź├şnaj├║c na $ 239, respekt├şve 329 $.

Spolo─Źnos┼ą Acer oznamuje nov├ę Windows notebooky a Chromebook pre vzdel├ívanie 2

A potom je tu Chromebook C871, ktor├Ż m├í v skuto─Źnosti a┼ż desiate gener├ície procesorov Intel Core (Core i3-10110U), alebo ho m├┤┼żete z├şska┼ą v Pentium Gold 6405U, ktor├ę tie┼ż poch├ídza z rodiny Comet Lake. M├í tie┼ż 12-palcov├Ż HD + displej, ale tento m├í 3:2 pomer str├ín.

ÔÇ×Ka┼żd├Ż aspekt nov├ęho Chromebooku Acer C871 (Chromebook 712) bol navrhnut├Ż od z├íkladov s oh─żadom na vzdel├ívacie prostredie,ÔÇť povedal James Lin, gener├ílny riadite─ż, notebooky, IT produkty, Acer Inc. ÔÇ×Okrem splnenia nieko─żk├Żch ┼żivotnost├ş a bezpe─Źnostn├Żch ┼ítandardov, poskytli sme aj doplnky, ako napr├şklad kl├ívesnicu vhodn├║ pre ┼ítudentov a najnov┼íie technol├│gie spracovania a Wi-Fi, ─Źo ┼ítudentom a u─Źite─żom poskytuje v├Żkonn├Ż n├ístroj, ktor├Ż zlep┼í├ş zapojenie ┼ítudentov a v├Żsledky vzdel├ívania. ÔÇťÔÇť

Acer hovor├ş, ┼że Chromebook C871 je e┼íte silnej┼í├ş ako ┼ítandardy MIL-STD-810G, preto┼że m├í zosilnen├Ż z├íves, ktor├Ż je navrhnut├Ż tak, aby ho ┼ítudenti mohli vyzdvihn├║┼ą na displeji a nepo┼íkodi┼ą. Dok├í┼że zvl├ídnu┼ą 132 libier sily smerom nadol, tak┼że m├┤┼że skuto─Źne pre┼żi┼ą ┼ítudenta, ktor├Ż na ┼łu ┼íliapne, a vydr┼ż├ş kvapku a┼ż ┼ítyri stopy.

Chromebook C871 bude k dispoz├şcii v Severnej Amerike v marci od 329,99 dol├írov av EMEA v m├íji od 299 EUR.