Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Špekulácie o FacebookKryptomena víri

Špekulácie o FacebookKryptomena víri 1

Zatiaľ máme väčšinu podrobností, o ktorých máme FacebookKryptomena je len fáma, ale to nezabráni tomu, aby o nej špekulanti a pozorovatelia trhu špekulovali.

Tu je to, o čom vieme Facebookkryptomena

Jediný pevný dôkaz, ktorý máme, je z nemeckého časopisu WirtschaftsWoche, ktorý uvádza, že biela kniha o digitálnej mene bude vydaná 18. júna. Facebook výkonný orgán tento detail odhalil a tiež uviedol, že kryptomena sociálnej siete bude stabilným bitcoinom viazaným na kôš fiat mien, nielen na americký dolár. To by malo zabrániť istej divokej volatilite, akú sme videli u iných kryptomien.

TechCrunch s odvolaním sa na nemenovaný zdroj uvádza, že spoločnosť sa zameriava na oficiálny dátum uvedenia digitálnej meny na budúci rok. Viaceré zdroje uviedli, že digitálna minca má kódové označenie Libra, aj keď nie je jasné, či to bude pri spustení oficiálny názov. Informovala o tom stanica BBC FacebookKryptomena sa bude volať GlobalCoin, ale The Information tvrdí, že je to nesprávne. Agentúra Reuters uviedla, že spoločnosť vyrábajúca sociálne siete zaregistrovala vo Švajčiarsku dcérsku spoločnosť pre finančné služby s názvom Libra Networks, čo môže spôsobovať určité nejasnosti.

Očakáva sa, že kryptomenu budú obchodníci používať na spracovanie transakcií na sociálnej sieti a TechCrunch tiež uvádza, že spoločnosť môže dokonca nastaviť fyzické zariadenia ako bankomaty, aby spotrebitelia mohli ľahko kúpiť časť svojej digitálnej meny. Podľa informácií, Facebook taktiež hľadá až 10 miliónov dolárov od spoločností na prevádzku uzlov, ktoré môžu overovať transakcie v sieti. Výmenou by podporné spoločnosti mali určitý vplyv na správu digitálnych mincí.

Všeobecne sa to očakáva FacebookKryptomena bude akceptovaná aj na iných platformách sociálnych médií spoločnosti, Messenger, WhatsApp a Instagram.

Špekulácie o Váhach

Prispievateľka časopisu Forbes Caitlin Longová ponúkla niekoľko predpovedí o Facebookkryptomena. Predpovedá, že digitálna mena bude podporovať používateľov v rozvojových krajinách, kde očakáva, že spoločnosť ju bude predovšetkým uvádzať na trh. Ostatné kryptomeny získali adopciu v rozvojových krajinách, kde získala túto predpoveď. Poznamenávame však, že niektoré zdroje ponúkajú protichodné informácie o tom, ako veľmi je jeho prijatie rozšírené, najmä vo Venezuele, kde sme počuli, že správy o prijatí bitcoinu sú prehnané (podobne ako táto správa od NewsBTC, ktorá cituje regionálnych reportérov vo Venezuele.

Long tiež predpovedá, že spoločnosť zaplatí úrok tým, ktorí sú držiteľmi jej digitálnej meny. Táto predpoveď je zaujímavá a dáva zmysel, pretože pravdepodobne dôjde k pobúreniu Facebook generuje zisk z úroku v koši cenných papierov, s ktorými sú digitálne mince prepojené, a nezdieľa ich s používateľmi. Odhaduje bezrizikovú úrokovú sadzbu pre tento typ situácie na približne 20,35%, čo predstavuje 235 miliónov dolárov za každých 10 miliárd dolárov vložených do Váh, alebo ako sa to skončí nazývať.

Mediálne správy tiež naznačujú, že spoločnosť zriadi nezávislú nadáciu, ktorá bude dohliadať na správu svojich digitálnych mincí, a Long predpovedá, že to tak skutočne bude. Udelenie nezávislej nadácie na zodpovednosť za kryptomenu by mohlo pomôcť s decentralizáciou a zároveň ponúknuť určitú reguláciu. Tento možný základ porovnala s inými „zakladateľmi košov“, ako je výbor, ktorý spravuje súčasti indexov Dow Jones Industrial Average a S&P 500. Poznamenáva tiež, že všetky diskusie a diskusie o porušení ochrany osobných údajov a údajov o Facebook sa pravdepodobne rozšíri aj na Váh. Problémom bude aj regulačná neistota Facebookkryptomena, aspoň na chvíľu.

Nakoniec verí, že Váhy nakoniec budú „trójskym koňom, ktorý ťaží z bitcoinu“. S významnou spoločnosťou ako Facebook Prijatie kryptomeny určite prináša do centra pozornosti digitálne mince. Čoraz viac sociálnych sietí 2.3 miliarda používateľov prijíma digitálnu menu, takže by sa o bitcoin mohlo zaujímať viac ľudí. Niečo podobné sa stalo vo Venezuele, kde sa používanie bitcoinu zvýšilo po tom, čo federálna vláda predstavila vlastnú petro menu.