Šortky, to sú krátke videá YouTube súťažiť …

youtube kraťasy tiktok

Napriek tomu, že ide o internetovú video platformu par excellence, YouTube neustále pridáva nové funkcie, aby oslovil oveľa viac používateľov. Sociálna sieť Google nedávno zakomponovala príbehy v štýle Instagram a teraz chce ukradnúť kúsok torty TikTok s novou funkciou Shorts.

Podľa informácií The Information sú Shorts krátky video formát, ktorý Google plánuje pridať do aplikácie YouTube pre mobilné zariadenia (Android a iOS) neskôr v tomto roku. Tieto videá budú veľmi podobné videám z TikTok a budú dostupné v novom kanáli (stream obsahu) aplikácie. Zistite viac o šortkách YouTube Ďalšie.

Toto budú Shorts, krátke videá z YouTube Štýl TikTok

stiahnuť tiktok covid-19 španielska karanténa

Na rozdiel od toho, čo urobil Instagram s kotúčmi, YouTube nezverejní novú funkciu Shorts ako samostatnú aplikáciu. Nové krátke videá z YouTube bude v oficiálnej aplikácii platformy využiť veľkú používateľskú základňu, ktorú má. Samozrejme, budú v sekcii okrem bežných videí, z ktorej môžu používatelia vidieť niekoľko týchto krátkych videí s nekonečným posúvaním a interagovať s nimi prostredníctvom komentárov, lajkov atď.

Jedna z vecí na TikTok, ktorá najviac priťahuje pozornosť používateľov, je hudba na pozadí krátkych videí. Preto, aby sme vážne konkurovali čínskej aplikácii, YouTube sprístupní tvorcom licencovaný hudobný katalóg z platformy pre krátke videá. Či tak alebo onak, podľa zdroja, táto nová funkcia YouTube Dorazí neskôr v tomto roku, takže si musíme ešte počkať, či bude skutočne konkurovať TikToku.

YouTube tiež sa pripravuje, aby vám pripomenul spánok

počúvanie videí z youtube je vypnuté v systéme Android

Na druhej strane Shorts nebudú jedinou novinkou, ktorá bude debutovať YouTube skoro. Z XDA-Developers hlásia, že verzia 15.13.33 YouTube pre mobil obsahuje dôkaz o a nová funkcia, ktorá používateľom umožní nastaviť pripomienky spánku. Podľa zdroja bude táto funkcia ako druh budíka, ktorý sa spustí v noci, aby vám pripomenul, že máte prestať pozerať videá a ísť spať.

Samozrejme, používatelia budú tí, ktorí si tieto pripomienky nastavia na základe svojej každodennej rutiny. Čo je viac, Ak vás pripomienka zastihne pri sledovaní videa, budete mať možnosť ju preskočiť kým sa nedokončí to, na čo sa pozeráte. Tieto pripomienky je možné nakonfigurovať vo všeobecných nastaveniach aplikácie, aj keď spoločnosť Google zatiaľ nepotvrdila, že túto funkciu spustí. Nateraz teda môžeme len dúfať, že pripomenutia aj Shorts dorazia čoskoro YouTube.