Sony Xperia Pro, to je nový prototyp pre milovníkov…

xperia pro

Aj keď Xperia 1 II a Xperia 10 II mali byť predstavené na Mobile World Congress v Barcelone, nové mobily Sony boli oficiálne predstavené prostredníctvom YouTube. Akoby toho nebolo málo, japonská značka ukázala aj celkom zaujímavý smartfón. Hovoríme o Sony Xperia Pro, nový prototyp pre milovníkov videa.

Pozor, tento smartfón Sony ešte nie je pripravený ísť na trh. Ale nech je to akokoľvek, môžete sa pozrieť na jeho charakteristiky a urobiť si vlastné závery.

Špecifikácie Sony Xperia Pro

xperia pre hdmi

Charakteristika

Sony Xperia Pro

Rozmery a hmotnosť 166 x 72 x 7,9 mm. 181 gramov.
Obrazovka 6,5 palcový OLED a rozlíšením 4K.
procesor Qualcomm Snapdragon 865.
RAM 8 GB.
Skladovanie 512 GB.
Zadná kamera Trojitý 12 MP + 12 MP + 12 MP.
Predná kamera 8 MP.
Batéria 4000 mAh.

Xperia Pro ponúka veľmi podobné funkcie ako novo predstavená Xperia 1 II. Oba majú rovnakú OLED obrazovku 6,5 palcov s rozlíšením 4K a rovnakým procesorom Snapdragon 865. Samozrejme, Xperia Pro bude mať väčšie úložisko vo svojom jedinom variante 8 GB RAM s 512 GB vnútorná pamäť.

Fotografickú časť tvorí 3 fotoaparáty s 12 MP snímačmi spolu s ToF snímačom. A na zadnej strane nájdete prednú kameru z 8 Poslanec pripravený urobiť si veľkolepé selfie. Prečo sa hovorí, že je ideálny pre milovníkov videa? Pretože okrem bežného USB-C, Xperia Pro Obsahuje micro HDMI port, ktorý umožní jeho použitie ako externého monitora pre profesionálne kamery.

nová xperia pro

Aj keď Xperia 1 II a Xperia Pro prichádzajú s funkciami 5G, Xperia Pro obsahuje systém štyroch antén, ktoré ponúkajú pokrytie 5G v 360 stupňoch. Na druhej strane je však potrebné zdôrazniť aj to, že nový smartfón je kompatibilný s technológiou mmWave pre vyššiu rýchlosť pripojenia.

Cena a dostupnosť novej Xperie Pro

Keďže ide o prototyp, ktorý je stále vo fáze vývoja, stále je Dátum príchodu na trh ani jeho štartovacia cena neboli zverejnené. Z tohto dôvodu si budeme musieť počkať na oficiálne oznámenie od Sony, aby sme s istotou vedeli, koľko to bude stáť a kedy dorazí. Nebojte sa, budeme vás pozorne informovať o akýchkoľvek novinkách, ktoré sa v tejto súvislosti objavia.