Sony A9 II sa zameriava na profesion├ílov – ale ak├ę funkcie s├║ nov├ę?

Pri spusten├ş nov├Żch kamier je typick├ę, ┼że existuje mno┼żstvo nov├Żch funkci├ş, ktor├ę l├íkaj├║ existuj├║cich pou┼ż├şvate─żov na aktualiz├íciu. Zd├í sa v┼íak, ┼że s fotoapar├ítom A9 druh├ęho typu A9 druhej gener├ície sa spolo─Źnos┼ą Sony, povedzme, rozhodla ove─ża jemnej┼íie.

Sony A9 II m├í rovnak├Ż 24-megapixlov├Ż sn├şma─Ź ako origin├íl. M├í tie┼ż rovnak├Ż syst├ęm automatick├ęho zaostrovania (693-bodov├Ż syst├ęm detekcie f├ízy). K dispoz├şcii je rovnak├ę sn├şmanie videa 4K30p, ktor├ę ch├Żba pri 60 sn├şmkach za sekundu.

─îo je vlastne nov├ę v A9 Mark II? Sony hovor├ş, ┼że je to v┼íetko o v├Żhod├ích, pri─Źom rozhovory spolo─Źnosti s akt├şvnymi ┼íportov├Żmi a medi├ílnymi profesion├ílmi pracuj├║cimi v ter├ęne ved├║ k prisp├┤sobeniu fotoapar├ítu. To znamen├í, ┼że je vstavan├Ż ethernetov├Ż termin├íl 1000BASE-T, podobn├Ż tomu, ktor├Ż by ste na┼íli u ┼ípi─Źkov├Żch Nikon alebo Canon DSLR.

Ostatn├ę zmeny s├║ inak jemn├ę. K fotografick├Żm s├║borom m├┤┼żete prida┼ą hlasov├ę pozn├ímky. Rukov├Ą┼ą bola vylep┼íen├í pre pohodlie, rovnako ako tla─Źidl├í. Uz├ívierka je odolnej┼íia ako predt├Żm a telo m├í na z├íklade svojej vn├║tornej kon┼ítrukcie lep┼íie potla─Źenie otrasov. Procesor Bionz je tie┼ż aktualizovan├Ż pre r├Żchlej┼íiu reakciu, ─Źo znamen├í vyladenie automatick├ęho zaostrenia pri sn├şman├ş nepravideln├Żch pohybov objektu.

To znamen├í, ┼że Sony A9 II sa skuto─Źne nel├ş┼íi od p├┤vodn├ęho modelu A9. Je to jednozna─Źne kamera pre profesion├ílov – a pre toto publikum m├┤┼żu tieto mal├ę zmeny prinies┼ą u┼żito─Źn├║ invest├şciu. Ale za ┬ú4, 800 pre telo, ur─Źite to nie je mal├í invest├şcia do kamery, ktor├í nepochybne patr├ş k najlep┼í├şm na trhu.

squirrel_widget_168162