Sonos podpichuje nový OS a aplikáciu pre reproduktory

Sonos odhaľuje budúcnosť svojej platformy tento týždeň. Spoločnosť škádlí Sonos S2, ktorý bude základným kameňom hardvéru novej generácie, ako aj väčšiny existujúcich.

Sonos S2 predstaví nový operačný systém pre reproduktory spoločnosti, ako aj novú aplikáciu. Sonos neodhaľuje, aké funkcie nová aktualizácia prinesie, ale je to sľubné veľké veci.

Nová aktualizácia bude k dispozícii pre zariadenia Sonos ako bezdrôtová aktualizácia a zavedie podporu zvukových formátov s vyšším rozlíšením a zvýšenej šírky pásma zvuku. Nová aplikácia Sonos, ktorá sa spustí spolu so Sonosom S2, tiež umožní používateľom nastaviť vlastné skupiny miestností.

Sonos podpichuje nový OS a aplikáciu pre reproduktory 2

Aktualizácia bude pre väčšinu používateľov systému Sonos bezproblémová, ale pre používateľov zariadení, ktoré sú kompatibilné so systémom Sonos S2, a pre niektoré, ktoré nie sú kompatibilné s novým systémom, by to mohlo spôsobiť trochu komplikácií. Sonos podrobne popisuje, ako by to pre týchto používateľov mohlo fungovať, ale spoločnosť bude aj naďalej podporovať staršie zariadenia pomocou bezpečnostných opráv a opráv chýb. Zachová aj aktuálnu aplikáciu Sonos a po spustení novej aplikácie Sonos S2 ju bude nazývať aplikácia S1 Controller.

Zatiaľ sú podrobnosti o systéme Sonos S2 dosť obmedzené, ale spoločnosť Sonos plánuje oficiálne spustenie novej aktualizácie v júni a dúfajme, že odhalí ďalšie podrobnosti bližšie k tej dobe.

Označené ako Sonos, Sonos S2