Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Sonos Beam (2. gen.) Vs. Sonos Beam (1. gen.): Aký je rozdiel?

Sonos Beam (2. gen.) Vs. Sonos Beam (1. gen.): Aký je rozdiel? 1

(Vreckový lint) – Spoločnosť Sonos predstavila v septembri 2021 druhú generáciu svojho kompaktného soundbaru – Beam. Najnovší model ponúka niekoľko rozdielov oproti pôvodnému soundbaru Beam, ktorý bol uvedený na trh v roku 2018, aj keď nie všetky sú na úrovni povrchu.

Ak vás zaujíma, v čom je 2021 Sonos Beam v porovnaní s modelom prvej generácie a ktorý by ste si mali kúpiť, ste na správnom mieste.

Tu sú rozdiely medzi Sonos Beam (2. gen) a Sonos Beam (1. gen).

  • Rozmery
  • Zvuková architektúra
  • Farebné možnosti
  • Vlastnosti sonosu

Medzi Sonos Beam (2. generácia) a Sonos Beam (1. generácia) zostáva toho istého veľa, vrátane celkovej veľkosti zariadenia, možností čiernobielych farieb a architektúry akustického zvuku.

V oboch soundbaroch Sonos Beam nájdete päť zosilňovačov triedy D, štyri eliptické stredné reproduktory, tri pasívne žiariče a jeden stredový výškový reproduktor, ako aj zostavu mikrofónov s veľkým poľom.

Oba modely majú na vrchu tiež kapacitné dotykové ovládače, celkovo rovnaký dizajn – s jedným vylepšením – a mnoho rovnakých funkcií Sonos, vrátane Trueplay na ladenie, možnosti zoskupovania s inými reproduktormi Sonos a kompatibility s viac ako 100 hudobnými službami.

Obaja pracujú s Google Assistant a Amazon Alexa, obaja majú AirPlay 2 meria 651 x 100 x 69 mm a váži 20,8 kg.

Aj keď je medzi dvoma soundbarmi Sonos Beam toho istého veľa, existuje aj niekoľko zásadných rozdielov – ako by ste očakávali.

Druhá generácia Sonos Beam má výkonnejší a rýchlejší procesor, ktorý mu umožňuje uvádzať rôzne vylepšenia inde.

Jedným z vylepšení, ktoré pochádza z aktualizovaného procesora, sú lepšie zostavy reproduktorov druhej generácie Beam.

Nový Beam má päť polí reproduktorov namiesto troch, ktoré sa nachádzajú v pôvodnom Beam. Dve nové polia reproduktorov sú určené pre priestorové a výškové informácie a na rozlíšenie medzi úrovňou uší a nad hlavou sa používajú psychoakustické techniky založené na čase a frekvencii.

To umožňuje druhej generácii Beam ponúkať virtuálne Dolby Atmos, napriek tomu, že ponúka rovnakú architektúru akustického zvuku ako pôvodný Beam, ktorý Atmos nepodporuje.

Druhá generácia Sonos Beam má HDMI eARC, zatiaľ čo model prvej generácie podporuje iba HDMI ARC.

Podľa Sonosu by kompatibilita HDMI eARC mala umožniť bohatší, pohlcujúcejší a zvukový zážitok s vyšším rozlíšením.

Mriežka reproduktora druhej generácie Sonos Beam je vyrobená z polykarbonátu, ktorý je totožný s väčším Sonos Arc.

Pôvodný Sonos Beam má mäkkú, materiálovú povrchovú úpravu, ktorá sa ťažšie udržuje v čistote.

veverička_3727226

Druhá generácia Sonos Beam bude k dispozícii od 5 Októbra a stojí 449 libier v Británii, 449 dolárov v USA a 499 eur v Európe.

Prvá generácia Sonos Beam je o niečo lacnejšia, v Británii stojí 399 libier a v USA 399 dolárov. Inde však môžete prísť lacnejšie, keď príde model druhej generácie.

Medzi druhou generáciou Sonos Beam a pôvodným Sonos Beam nie sú veľké rozdiely, ale je ich dosť na to, aby bol novší model lepšou možnosťou na papieri.

Ponúka sa mnoho rovnakých funkcií – napríklad kompatibilita s hudobnými službami, multiroom a Trueplay – a okrem novej mriežky je dizajn do značnej miery rovnaký, ale Sonos Beam druhej generácie ponúka podporu virtuálnej podpory Dolby Atmos a HDMI eARC.

Novší model je však o niečo drahší, takže ak si s podporou Dolby Atmos nerobíte starosti, možno vás pritiahne starší model, ktorý ušetrí pár drobných.

Scenár: Britta O’Boyle. Pôvodne publikované 14. septembra 2021.