Sonnet predstavuje Solo5G: USB-C na 5 Sieťový adaptér GbE

Spoločnosť Sonnet začala s predajom svojho prvého Solo5G 5 Gigabitový ethernetový kľúč USB-C. Zariadenie je navrhnuté tak, aby rýchlo a ľahko pridalo podporu pre rýchlejšiu sieť do ľubovoľného notebooku alebo stolného počítača s rozhraním USB a je kompatibilné so všetkými tromi hlavnými operačnými systémami.

Prijatie sietí NBASE-T prebieha pomaly z dvoch dôvodov: drahé multiprepínacie ethernetové prepínače a sporadická podpora NBASE-T počítačmi. Našťastie stolné počítače vyššej kategórie ako aj herné notebooky konečne získavajú podporu NBASE-T, ale pokiaľ ide o bežné a ultratenké stroje, takáto podpora je zriedkavá; takže na získanie podpory Multi-Gig potrebujú externé USB adaptéry. Pred niekoľkými rokmi spoločnosť Aquantia (vtedy nezávislá spoločnosť) vyvinula svoje čipy AQtion AQC111U a AQtion AQC112U USB-to-Ethernet spolu s referenčnými návrhmi pre USB. 3,0 na 2Adaptéry .5GbE / 5GbE na zjednodušenie výroby takýchto zariadení.

Sonnet predstavuje Solo5G: USB-C na 5 Sieťový adaptér GbE 1

Sonnet Solo5G je založený na kontroléri Marvell AQC111U (pretože Aquantia je teraz súčasťou Marvell), čo umožňuje podporu 5GbE pridať do každého počítača s portom USB. Zariadenie podporuje 5 GBASE-T, 2.5GBASE-T, 1000BASE-T, 100BASE-TX siete cez káble Cat5e do vzdialenosti 100 metrov. Tento hardvérový kľúč tiež podporuje pokročilé funkcie LAN, napríklad riadenie toku alebo QoS 802.11p, a funguje ako typický sieťový adaptér, takže sa vyžaduje ovládač pre príslušný OS.

Sonnet predstavuje Solo5G: USB-C na 5 Sieťový adaptér GbE 2

Sonet Solo5G je dodávaný s balíkom 0,5- meracie káble USB-C na USB-C a USB-C na USB-A na udržanie kompatibility s novými počítačmi podporujúcimi USB-C a staršie počítače podporujúce USB-A. Pokiaľ ide o prenosnosť, dongle váži 70 gramov, takže by malo byť ľahké prenášať ho.

Sonnet predstavuje Solo5G: USB-C na 5 Sieťový adaptér GbE 3

Solo5G USB-C na 5 Adaptér GbE je teraz k dispozícii priamo od spoločnosti za cenu MSRP vo výške 79,99 dolárov, čo nie je nijak zvlášť lacné, ale je dostatočne cenovo dostupné na pridanie funkcií NBASE-T do PC bez porušenia banky.

Súvisiace čítanie:

Zdroj: Sonnet