[SOLVED] 7 jednoduch├ę sp├┤soby rie┼íenia probl├ęmov s mikrof├│nom v syst├ęme Android

[SOLVED] 7 jednoduch├ę sp├┤soby rie┼íenia probl├ęmov s mikrof├│nom v syst├ęme Android 1

Priznajme si to, probl├ęmy s mikrof├│nom v syst├ęme Android nie s├║ neobvykl├ę. Probl├ęmy s mikrof├│nom v syst├ęme Android s├║ ur─Źite jednou z najnepr├şjemnej┼í├şch vec├ş, s ktor├Żmi sa m├┤┼że pou┼ż├şvate─ż telef├│nu stretn├║┼ą. Nie je to frustruj├║ce, ke─Ć ste uprostred hovoru a zrazu je v┼íetko, ─Źo po─Źujete, statick├ę? ─îo keby to bol naliehav├Ż pracovn├Ż hovor? ─îo keby to bol telefonick├Ż rozhovor?

Pr├ş─Źinou m├┤┼że by┼ą porucha softv├ęru alebo po┼íkodenie hardv├ęru. Skontrolujte po┼íkodenie telef├│nu. Odhodili ste ned├ívno svoj smartphone? Nain┼ítalovali ste si aplik├ície, ktor├ę m├┤┼żu potenci├ílne ovplyvni┼ą v├í┼í mikrof├│n? Ak ste neurobili ani jednu z t├Żchto vec├ş, ale st├íle m├íte probl├ęmy, nebojte sa. M├ím tipy na rie┼íenie probl├ęmov s mikrof├│nom v syst├ęme Android.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:

Ako ├║plne vy─Źisti┼ą telef├│n

Mikrof├│n Google Pixel XL nefunguje? Mo┼żno bolo pripomenut├ę va┼íe

Pr├ş─Źiny probl├ęmov s mikrof├│nom v syst├ęme Android

Existuje nieko─żko d├┤vodov, pre─Źo mikrof├│n v├í┼ího telef├│nu nefunguje. Pozrime sa na nieko─żko z nich:

Zvukov├ę prek├í┼żky. Skontrolujte, ─Źi v mikrof├│ne nie s├║ prek├í┼żky. (Je mo┼żn├ę, ┼że sa na va┼íej chybe mikrof├│nu m├┤┼że hromadi┼ą ┼ípina. Kedy ste naposledy ─Źistili telef├│n?) Aktualiz├ície softv├ęru Aplik├ície tret├şch str├ín Probl├ęmy s hardv├ęrom

Vytvoril som pre v├ís sprievodcu, ktor├ęho sa mus├şte dr┼ża┼ą ni┼ż┼íie. Rie┼íenie probl├ęmu s mikrof├│nom vo va┼íom telef├│ne s Androidom je prekvapivo jednoduch├ę. Nasleduj├║ce kroky v├ím m├┤┼żu u┼íetri┼ą ve─ża ─Źasu a pe┼łaz├ş a vyhn├║┼ą sa plateniu za technika.

Pozn├ímka: Ak chcete skontrolova┼ą, ─Źi v├í┼í mikrof├│n funguje spr├ívne po ka┼żdej r├Żchlej oprave, pou┼żite rekord├ęr alebo urobte testovac├ş hovor priate─żovi alebo ─Źlenovi rodiny.

Tipy na vyrie┼íenie probl├ęmov s mikrof├│nom v syst├ęme Android

tipy na rie┼íenie probl├ęmov s mikrof├│nom v syst├ęme Android7 tipy na rie┼íenie probl├ęmov s mikrof├│nom v syst├ęme Android

1. Vykonajte r├Żchly re┼ítart

Ak chcete vyrie┼íi┼ą probl├ęm s mikrof├│nom vo va┼íom Androide, vysk├║┼íajte najsk├┤r tento jednoduch├Ż trik! Ak ste svoj telef├│n dlho nere┼ítartovali, teraz je tak├ę dobr├ę obdobie ako ka┼żd├ę in├ę. Re┼ítartovan├şm smartf├│nu sa vyma┼ż├║ v┼íetky otvoren├ę aplik├ície a m├┤┼że to by┼ą r├Żchle rie┼íenie v├í┼ího probl├ęmu.

Vypnite telef├│n a po─Źkajte asi 10-30 sek├║nd, k├Żm ho znova zapnete. Tento proces obnov├ş v├í┼í syst├ęm. Skontrolujte, ─Źi je probl├ęm vyrie┼íen├Ż.

oprava-mikrofon-problem-na-android-rychly restartRe┼ítartovan├şm telef├│nu s Androidom sa daj├║ vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s mikrof├│nom

2. Vy─Źistite mikrof├│n ┼ípendl├şkom

T├íto oprava mikrof├│nu vo va┼íom telef├│ne s Androidom je jednoduch├í, napriek tomu je ve─żmi n├ípomocn├í. V├í┼í telef├│n hromad├ş ne─Źistoty pri jeho dlh┼íom pou┼ż├şvan├ş.

Mobiln├ę telef├│ny s├║ citliv├ę na prach alebo mal├ę ne─Źistoty a m├┤┼żu sa dosta┼ą do mal├Żch otvorov telef├│nu. Mo┼żno ste to nevedeli, ale drobn├ę k├║sky l├ítky sa m├┤┼żu zasekn├║┼ą, najm├Ą ak ju nos├şte st├íle vo vrecku.

opravi┼ą probl├ęm s mikrof├│nom s kol├şkomProbl├ęm m├┤┼żete vyrie┼íi┼ą jemn├Żm poklepan├şm a ─Źisten├şm mikrof├│nu v telef├│ne s Androidom

V├í┼í mikrof├│n je mal├Ż otvor ved─ża konektora USB. Bu─Ć na┼ł m├┤┼żete priamo f├║ka┼ą, alebo dostanete mal├Ż ┼ípendl├şk alebo tenk├║ ihlu a opatrne poklepan├şm do otvoru odstr├í┼łte v┼íetky ne─Źistoty vo vn├║tri.

3. Vypnite potla─Źenie hluku

Niektor├ę vydania telef├│nov s Androidom s├║ vybaven├ę skvelou funkciou naz├Żvanou potla─Źenie hluku/zn├ş┼żenie hluku. Zni┼żuje ┼íum v pozad├ş, ke─Ć telefonujete alebo nahr├ívate video.

To v┼íak m├┤┼że by┼ą d├┤vod, pre─Źo v├í┼í mikrof├│n funguje.

├Źs┼ą do nastavenie.Vyberte Nastavenia hovoru.H─żadajte Redukcia hluku mo┼żnos┼ą a vypnite ju. Re┼ítartujte telef├│n a skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

S├║visiace:

Najlep┼íie USB C sl├║chadl├í, na ktor├ę si m├┤┼żete sadn├║┼ą Amazon

The 6 Najlep┼íie ┼ípi─Źkov├ę sl├║chadl├í pre audiofilov v roku 2020

4. Odstr├í┼łte aplik├ície tret├şch str├ín

Niektor├ę aplik├ície m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą poruchu telef├│nu. Niekedy m├┤┼żu ru┼íi┼ą v├í┼í telef├│n a pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu zaznamena┼ą men┼íie anom├ílie. a to m├┤┼że by┼ą hlavn├í pr├ş─Źina probl├ęmu s mikrof├│nom vo va┼íom Androide.

Spusten├şm telef├│nu v n├║dzovom re┼żime do─Źasne deaktivujte v┼íetky aplik├ície tret├şch str├ín. Sk├║ste sk├║┼íobn├Ż hovor alebo pomocou rekord├ęra skontrolujte mikrof├│n.

Ak funguje dobre, potom je vinn├şk vo va┼íich aplik├íci├ích. Aplik├ície, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ mikrof├│n, m├┤┼żete skontrolova┼ą tak, ┼że prejdete na Nastavenia -> Aplik├ície -> Povolenia aplik├íci├ş -> Povolenia pre mikrof├│n.

oprava-mikrofon-problem-na-android-odstranenie-aplikacii tretej stranySkontrolujte aplik├ície, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ mikrof├│n

M├┤┼żete sk├║si┼ą skontrolova┼ą ka┼żd├║ aplik├íciu jednu po druhej, ale m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą. Ak chcete r├Żchlu opravu, m├┤┼żete si z├ílohova┼ą telef├│n, aby si uchoval v┼íetky d├┤le┼żit├ę inform├ície, a vykona┼ą obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş.

S├║visiace: Ocenen├Ż softv├ęr pre z├ílohovanie a obnovu SMS pre Android pre v├ís

5. Pou┼ż├şvajte jeden mikrof├│n naraz

fix-Microphone-problem-on-android-use-one-mic-at-a-timePou┼ż├şvajte jeden mikrof├│n naraz

Mo┼żno ste si to nev┼íimli, ale mo┼żno ste telef├│n pripojili k zariadeniu Bluetooth, ktor├ę m├í vlastn├Ż mikrof├│n. Nezabudnite odpoji┼ą telef├│n od ostatn├Żch zariaden├ş a vykona┼ą r├Żchly re┼ítart.

S├║visiace: 9 Najlep┼íie n├íhlavn├ę s├║pravy Bluetooth zapnut├ę Amazon

6. Vyn├║tene zastavte Bixby Voice

Ste Samsung Galaxy U┼ż├şvate─ż S9, ktor├Ż m├í rovnak├Ż probl├ęm? Mohlo to by┼ą kv├┤li Bixby Voice.

Otvorte nastavenia telef├│nu a klepnite na Aplik├ície. Odtia─ż vyberte Bixby Voice a zvo─żte Force Stop a skontrolujte, ─Źi je probl├ęm vyrie┼íen├Ż.

7. Nainštalujte si aplikáciu Phone Doctor Plus

oprava-mikrofon-problem-na-android-Doctor-PlusAplikácia Phone Doctor Plus

Phone Doctor Plus m├í s├║pravu n├ístrojov, ktor├í v├ím umo┼żn├ş otestova┼ą va┼íe sl├║chadl├í a mikrof├│n. Je viac patentov├Ż a m├í skuto─Źn├ę syst├ęmov├ę inform├ície, funkcie a m├┤┼że kontrolova┼ą asi 30 hardv├ęrov├Żch polo┼żiek smartf├│nov.

Tla─Źidlo Google Play

─îast├ę ot├ízky

Ako m├┤┼żem otestova┼ą, ─Źi m├í m├┤j mikrof├│n probl├ęmy?

Sk├║ste pou┼żi┼ą rekord├ęr alebo zavolajte priate─żovi a zistite, ─Źi v├í┼í mikrof├│n funguje uspokojivo.

Pre─Źo mi nefunguje mikrof├│n?

Existuje nieko─żko pr├ş─Źin, pre─Źo mikrof├│n v├í┼ího telef├│nu nefunguje: Na tento v├Żkon m├┤┼żu ma┼ą vplyv zvukov├ę prek├í┼żky, aktualiz├ície softv├ęru alebo aplik├ície tret├şch str├ín.

Kde m├┤┼żem vo svojom zariaden├ş n├íjs┼ą aplik├ície, ktor├ę m├┤┼żu ovplyvni┼ą m├┤j mikrof├│n?

├Źs┼ą do nastavenie -> Aplik├ície -> Povolenia aplik├ície -> Povolenia pre mikrof├│n. Tu vid├şte aplik├ície, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ mikrof├│n.

Ako oprav├şm probl├ęm s mikrof├│nom v spolo─Źnosti Samsung?

Spolo─Źnos┼ą Samsung odpor├║─Źa svojim pou┼ż├şvate─żom, aby vysk├║┼íali tieto met├│dy na vyrie┼íenie probl├ęmu s mikrof├│nom vo svojich telef├│noch Samsung.
1. Vyberte pr├şpadn├ę pripojen├ę pr├şslu┼íenstvo
2. Skontrolujte mikrof├│n re┼ítartovan├şm a zaznamenan├şm hlasu
3. Skontrolujte v n├║dzovom re┼żime. Ak mikrof├│n v n├║dzovom re┼żime funguje dobre, odin┼ítalujte aplik├ície a po vypnut├ş n├║dzov├ęho re┼żimu mikrof├│n znova skontrolujte v norm├ílnom re┼żime.
4. Vyh─żadajte aktualiz├ície softv├ęru (Nastavenia> O zariaden├ş> Aktualiz├ícia softv├ęru> Aktualizova┼ą teraz)
5. Ak ┼żiadna z t├Żchto met├│d nefunguje, resetujte zariadenie
Pozn├ímka: Ak probl├ęm s mikrof├│nom st├íle pretrv├íva, nav┼ít├şvte najbli┼ż┼íie servisn├ę stredisko Samsung.

Ako zmen├şm nastavenia mikrof├│nu v syst├ęme Android?

Ak chcete zmeni┼ą nastavenia mikrof├│nu v syst├ęme Android, prejdite na polo┼żku Nastavenia> Aplik├ície> Povolenia> Mikrof├│n. Uvid├şte aplik├ície, ktor├ę maj├║ povolenia na zmenu nastaven├ş mikrof├│nu. Pod─ża potreby povo─żte alebo odmietnite pr├şstup k mikrof├│nu pre aplik├ície.

Odpor├║─Źan├ę ─Ź├ştanie:

10 najlep┼í├şch Bluetooth sl├║chadiel s recenziami

9 Najlep┼íie n├íhlavn├ę s├║pravy Bluetooth na k├║pu

Najlep┼íie sl├║chadl├í so syst├ęmom Android a sl├║chadl├í do u┼í├ş na trhu

Zvuková skúška

Ak nedosiahnete po┼żadovan├ę v├Żsledky, d├┤razne v├ím odpor├║─Źame, aby ste sa nepok├║┼íali otvori┼ą zariadenie sami. Bude lep┼íie z├şska┼ą niekoho, kto vie, ─Źo rob├ş. Priate─ż v├ím mohol odporu─Źi┼ą ÔÇ×r├Żchlu opravuÔÇť, ktor├í m├┤┼że vyrie┼íi┼ą va┼íe probl├ęmy t├Żm, ┼że telef├│n rozoberiete a urob├şte v┼íetko sami, ale m├┤┼że to sp├┤sobi┼ą ─Ćal┼íie ┼íkody.

Nechajte to urobi┼ą odborn├şkmi. Ak ste si ned├ívno k├║pili telef├│n a st├íle je v z├íruke, vyu┼żite ho naplno. Cho─Ćte do najbli┼ż┼íieho obchodu a nechajte si poradi┼ą od profesion├íla.

Vyrie┼íil niektor├Ż z vy┼í┼íie uveden├Żch krokov probl├ęmy s mikrof├│nom v syst├ęme Android? Na┼íli ste ─Ćal┼íie opravy, ktor├ę m├┤┼żu pom├┤c┼ą va┼íim kolegom pou┼ż├şvate─żom syst├ęmu Android? M├┤┼żete sa o to so mnou podeli┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie.

Najnov┼íie pr├şspevky: