Solárne panely Bluetti PV200 a PV120 dodávajú Green do prenosného napájania

Sponzorovaná funkcia

Prenosné elektrárne, niekedy nazývané solárne generátory, sú skvelými zdrojmi tichého, bezpečného a efektívneho núdzového napájania. Skôr či neskôr však aj oni budú musieť byť naplnené, aby jedného dňa mohli napájať vaše spotrebiče, či už doma alebo mimo siete. Zatiaľ čo zdroj striedavého prúdu môže byť doma najvhodnejší, tieto zásuvky nie sú ľahko dostupné vonku a nie sú ani také ekologické. To je miesto, kde prichádzajú na rad nové solárne panely PV200 200W a PV120 120W od spoločnosti Bluetti, ktoré dopĺňajú kruh energeticky účinného a ekologického zdroja energie, najmä ak sú spárované s novými elektrárňami AC300 alebo AC200 MAX.

Je až príliš ľahké vidieť solárne panely ako niečo, čo zapojíte do batérie a necháte vonku namočiť na slnku. Aj keď je to určite ideálna situácia pre spotrebiteľov, svedomitejší kupujúci môžu pri hľadaní dokonalého solárneho panelu pre svoje potreby vziať do úvahy niekoľko faktorov. Našťastie spoločnosť Bluetti ponúka všetko otvorené pre tých, ktorí hľadajú najefektívnejšie dostupné panely.

Jedným z najdôležitejších detailov je typ použitého solárneho batériového článku, či už monokryštalický, polykryštalický alebo amorfný. Podľa odborníka na solárne generátory je monokryštalický spôsob ako najefektívnejší zo všetkých troch, najmä ak nie je k dispozícii dostatok slnečného svetla. Je to tiež najdrahšie, ale stojí za to. Nie je teda náhoda, že všetky solárne panely Bluetti, staré aj nové, využívajú tento materiál.

Spoločnosť Bluetti začala predávať solárne panely len minulý rok, ale jej nové PV200 a PV120 predstavujú najnovšie a najväčšie pokusy spoločnosti poskytnúť zákazníkom úplnú slobodu, pokiaľ ide o zdroj energie v prírode. Existuje niekoľko dizajnových zmien oproti solárnemu panelu SP120 120W z roku 2020 a SP200 200W zo začiatku tohto roka, ako je nová integrovaná modrá rukoväť vyrobená z odolného materiálu ABS. Panely sú tiež ťažšie v porovnaní s ich predchodcami zo série SP, ale to je spôsobené vylepšeným vodotesným povlakom, ktorý pokrýva všetky solárne články.

Najväčšou inováciou, ktorú prinášajú PV200 a PV120, je ich výkon, keď je časť poľa pod nejakým tieňom. Predchádzajúca generácia spájala solárne články do série, kde zatienenie aj len 10 % panela má za následok 40 % pokles výkonu celého poľa. Ak ste vystavení na milosť a nemilosť nepriaznivému počasiu a pohybujúcim sa oblakom, môže to byť pre solárny generátor otázka života alebo smrti.

S tohtoročnou novou generáciou solárnych panelov prešlo Bluetti na paralelné pripojenie solárnych článkov a každý okruh na paneli môže fungovať samostatne. To tiež znamená, že každý článok dostane rovnaké napätie, takže stratíte energiu iba v zatienených oblastiach bez vážneho dopadu na zvyšok poľa. Lepší tieniaci výkon znamená lepšiu účinnosť, čo vedie k kratšiemu času nabíjania elektrárne za každého počasia.

200W solárny panel Bluetti PV200 je teraz k dispozícii za 549 USD, zatiaľ čo solárny panel PV120 120W je uvedený na trh za 399 USD. Obidva sú však súčasťou debutového predaja AC300, kde môžete získať balík s prenosnou elektrárňou AC200P a tromi solárnymi panelmi PV200, pričom každý panel stojí iba 425 dolárov. Tento predaj sa však skončí 30. septembra o hod 7:00 PM PDT (23:00 EDT), takže už nezostáva veľa času na výber jedného z čistých a ekologických riešení Bluetti na napájanie.

Zverejnenie: Toto je sponzorovaný príspevok. Názory, recenzie a ďalší redakčný obsah SlashGear zostávajú objektívne a nie sú ovplyvnené sponzorstvom.