Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Softvérové ​​firmy pracujúce z domu sa snažia uspokojiť dopyt v dôsledku prepuknutia choroby COVID-19

V kontexte: Vplyv koronavírusu (COVID-19) na technický priemysel nemôže byť nadhodnotený. Aj keď vírus samotný má relatívne nízku mieru úmrtnosti, vedie k zrušeniu veľkých obchodných výstav, narušeniu svetových dodávateľských liniek a zvýšenému počtu pracovníkov, ktorí sa rozhodnú zostať doma pri práci a na diaľku.

Tento trend má, samozrejme, svoje výhody a nevýhody, ale softvérové ​​spoločnosti pracujúce z domu profitujú dosť. Ako by ste mohli očakávať, na to, aby pracovníci mohli vykonávať svoju prácu mimo kancelárie, potrebujú špecializované nástroje. Títo ľudia sa preto obrátili na softvér pre komunikáciu a spoluprácu, ako sú Microsoft Teams, Slack a Zoom.

Dopyt po tomto softvéri sa skutočne zvýšil natoľko, že niektoré spoločnosti sa snažia udržať krok. Platforma pre video komunikáciu Zoom sa stala najsťahovanejšou obchodnou aplikáciou v obchode iOS App Store a výsledkom bola výpadok služby. Vedenie robí maximum pre zvýšenie kapacity dátových centier, podľa The Register, ale ani to nestačilo na udržanie konzistentných služieb.

Softvérové ​​firmy pracujúce z domu sa snažia uspokojiť dopyt v dôsledku prepuknutia choroby COVID-19 1

Finančné prestoje spoločnosti Zoom sa však výrazne zlepšili, pričom ceny akcií sa dočasne zvyšovali zo skromných 68 dolárov začiatkom januára až na 125 dolárov minulý týždeň. Ako sa píše, ceny sa ustálili na 106 dolárov, čo je stále celkom zlepšenie. S cieľom uľahčiť tento obchodný rozmach spoločnosť Zoom údajne začala odstraňovať niektoré zo svojich obmedzení týkajúcich sa bezplatného skúšobného obdobia pre pracovníkov v Číne a Taliansku (a zjavne v niektorých častiach USA).

Slack a Microsoft sa tiež stretli s problémami s prestojmi kvôli neschopnosti riadiť dopyt, čo nie je žiadnym prekvapením. Microsoft Teams, ako aj jeho softvérový balík Office 365, boli neuveriteľne populárne ešte pred vypuknutím choroby COVID-19 a to isté možno povedať aj pre Slacka. Rovnako ako Zoom, aj tieto firmy robia všetko, čo je v ich silách, aby zmiernili prestoje a udržali svojich zákazníkov online v tomto kritickom časovom období, ale nebolo to ľahké.

Budeme zvedaví, aký väčší dopad bude mať tento vzdialený pracovný tlak na celom svete. Rozhodnú korporácie, že tento nový „normálny“ (napriek určitému prerušeniu služby) je v skutočnosti vhodnejší ako požiadavka, aby ich zamestnanci prišli do kancelárie? V tejto chvíli nemôžeme s istotou povedať, ale ak sa ohnisko COVID-19 rozšíri dosť dlho, pravdepodobne budeme v nasledujúcich mesiacoch dostať odpoveď.

Masthead kredit: Shutterstock