Snehový tweet v Bielom dome vyvoláva posmešné reakcie

Biely dom s ním urobil obrovskú chybu Twitter účet v nedeľu. Zamestnanci Bieleho domu tweetovali fotografiu padajúceho snehu so správou „Prvý sneh v tomto roku!“ Snehový tweet v Bielom dome rýchlo vyvolal kritiku, pretože v nedeľu nesnežilo. Podľa Národnej meteorologickej služby teploty skutočne dosiahli 70 stupňov.

Snehový tweet v Bielom dome vyvoláva kritiku

Zdá sa zrejmé, že snehový tweet v Bielom dome bol veľkou chybou:

Fotografia, ktorá bola tweetovaná, bola skutočne urobená januára. 7. To je dátum, kedy to pracovníci Bieleho domu zverejnili na oficiálnom účte Flickr. V ten deň však nespadal len sneh. Príspevok na Flickri naznačuje, že sa vyskytovala zmes dažďa a snehu vo Washingtone, DC Je možné, že zamestnanec Bieleho domu zverejnil rovnakú fotografiu Twitter k fotke zabudol vložiť dátum

Ďalšie problémy súvisiace s počasím pre Trumpovu administratívu

Niektorí Twitter používatelia si spomenuli na čas, ktorý prezident Trump povedal, že hurikán Dorian môže ohroziť Alabamu v septembri. V oválnej pracovni zdvihol mapu, ktorá ukazovala možnú cestu hurikánu, keď sa blížil k Floride.

Televízia Fox News neskôr uviedla, že Trumpovi bol pred jeho brífingom FEMA ukázaný ďalší obrázok, ktorý ukázal predchádzajúcu prognózovanú trasu a takzvaný „kužeľ neistoty“, pri ktorom sa Dorian presúval na sever cez Floridu a potom sa sotva pásol v Alabame. Keď sa ho neskôr pýtali na nezrovnalosti, trval na tom, že Alabama v určitom okamihu čelí riziku, a dodal, že prognózy sa v rôznych časoch dosť zmenili.

Trump, keď je po incidente v obrane. Nečakáme žiadnu takú odozvu na snehový tweet v Bielom dome, pretože to vyzerá ako hlúpa chyba, ktorá vyvolala rozsiahle posmešky a niektoré nahnevané príspevky a články.