SmartWatch sa za┼ąa┼żuje slzami a krvou. doslova

Existuje st├íle viac a viac prenosn├Żch zariaden├ş a zd├í sa, ┼że tento trend je viac ako len prechodn├Ż v├Żstrelok. s├ím M├íme preto v ├║mysle prepravi┼ą st├íle viac objektov, ktor├ę vyu┼ż├şvaj├║ elektrinu, potom m├í zmysel h─żada┼ą in├║ formu, ktor├í by ich k┼Ľmila.

Vo ┼áv├ędsku tomu uverili mohli by sme pou┼żi┼ą vlastn├║ krvalebo presnej┼íie povedan├ę, chemick├ę reakcie, ktor├ę prebiehaj├║ vo vn├║tri a ktor├ę mo┼żno pou┼żi┼ą na v├Żrobu elektriny. Cie─żom je vytvori┼ą mal├ę ÔÇ×biologick├ęÔÇť palivov├ę ─Źl├ínky, ktor├ę sa pou┼żij├║ v pr├şpade potreby na nab├şjanie inteligentn├Żch hodiniek, inteligentn├Żch okuliarov, n├íramkov, prste┼łov a toho, ─Źo znamen├í bud├║cnos┼ą.

SmartWatch sa za┼ąa┼żuje slzami a krvou.  doslova 1

Nad┼íen├ę svedectvo o reklamnej kampani

T├íto my┼ílienka poch├ídza z univerzity v Malm├ (┼áv├ędsko) a najm├Ą od Sergeja ┼áleeva a Magnusa Falka: obaja vedci zistili, ┼że Gluk├│za a kysl├şk nach├ídzaj├║ce sa v na┼íom tele m├┤┼żu produkova┼ą energiu v pr├ştomnosti spr├ívnych elektr├│d a enz├Żmov. Toto je viac alebo menej to, ─Źo sa u┼ż deje v na┼íom tele.

S├║ to l├ítky, ktor├ę sa vyskytuj├║ v ─żudskom tele, vysvet─żuj├║ vedci a vedci m├┤┼żu sa pou┼żi┼ą na nab├şjanie bat├ęri├ş s palivov├Żmi ─Źl├ínkami bez toho, aby sa museli min├║┼ą cent, Krv m├┤┼że k┼Ľmi┼ą vn├║torn├ę jednotky, zatia─ż ─Źo pre vonkaj┼íie jednotky by sme mohli pou┼ż├şva┼ą sliny, slzy alebo pot.

Okrem prenosn├Żch zariaden├ş, ako s├║ uveden├ę, T├íto strat├ęgia by mohla sl├║┼żi┼ą na fungovanie kardiostimul├ítora – zariadenie na z├íchranu ┼żivota, ktor├ę si teraz vy┼żaduje pravideln├║ v├Żmenu bat├ęrie, s v├Żnimkou najnov┼í├şch induk─Źn├Żch modelov – alebo na nap├íjanie novej gener├ície umel├Żch org├ínov, biomedic├şnskych senzorov a ─Ćal┼í├şch. Av┼íak syst├ęmy, ktor├ę m├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą diabetici, aby neust├íle monitorovali svoje hladiny gluk├│zy.

Existuje nieko─żko v├ŻhodÔÇ×Koment├íre k Shleevovi.ÔÇť Najprv pou┼ż├şvame lacn├ę obnovite─żn├ę biologick├ę katalyz├ítory. Po druh├ę, na┼íe jednotky m├┤┼żu by┼ą minimalizovan├ę na nano├║rovni. Po tretie, na┼ía technol├│gia je ekologick├í a ┼íetrn├í k ┼żivotn├ęmu prostrediu, rovnako ako neintruz├şvna, preto┼że ┼ąa┼ż├şme z l├ítok, ktor├ę prirodzene generuje na┼íe telo.

ÔÇ×Kone─Źn├Żm cie─żom,ÔÇť uzatv├íra Shleev, ÔÇ×je vybudova┼ą stabiln├ę a efekt├şvne zdroje energie, ktor├ę m├┤┼żu nahradi┼ą existuj├║cu technol├│giu, napr├şklad l├ştiov├ę bat├ęrie, ktor├ę je potrebn├ę vymeni┼ą. V mnoh├Żch situ├íci├ích si t├íto oper├ícia vy┼żaduje chirurgick├Ż z├íkrok a predstavuje probl├ęmy s likvid├íciou prostredia. V┼íetky tieto veci s├║ pre na┼íe kin├í sekund├írne ÔÇť. V├Żskum v tejto oblasti sa r├Żchlo vyv├şja, uzatv├íraj├║ vedci, ale pr├íve teraz st├íle ch├Żbaj├║ ve─żk├ę invest├şcie potrebn├ę na komer─Źn├ę pou┼żitie,