Smartfóny, vymeniteľné batérie sú späť

Smartfóny, vymeniteľné batérie sú späť 1

"Európa sa nás pýta", môže používateľov priniesť radosť: Európska komisia uvažuje o tom, že požiada výrobcov smartfónov, aby ich znova používali vymeniteľná batéria, Dôvod je veľmi jednoduchý: zníženie odpadu a zníženie znečistenia. Podľa Fransa Timmermansa, viceprezidenta Európskej komisie, ktorý pracuje na balíku „Green Deal“ na zníženie výroby škodlivých látok, smartphone sú jedným z najviac znečisťujúcich zariadení.

Keďže batérie už nie sú odnímateľné, používatelia dávajú prednosť otvoreniu smartfónu pomocou nástrojov ad hoc kúpiť nový smartphone a nie iba výmena akumulátora. Z toho vyplýva, že zariadenia, ktoré sa majú likvidovať, sa zväčšujú, aj keď majú dokonale fungujúce časti. Vyberateľná batéria a jednoduchšie opravy by používateľom umožnili používať rovnaké zariadenie dlhšie, čím by sa znížila produkcia znečisťujúceho materiálu. Toto je určite dobrá správa pre používateľov, ale pre i výrobcovia znamenalo by to zmeniť spôsob výroby smartfónov, ktoré v súčasnosti nie sú schopné vložiť vymeniteľnú batériu.

Vyberateľná batéria v smartfónoch, čo požaduje Európa

Momentálne je to len nápad, ale v nasledujúcich mesiacoch by sa mohol stať skutočnosťou. Medzi návrhmi, na ktorých Európska komisia pracuje na znižovaní emisií znečisťujúcich látok, ktorých návratnosť je 7 vymeniteľná batéria v telefóne. Ako dobre viete, akumulátor je najcitlivejšou súčasťou mobilných telefónov a po roku alebo dvoch sa stráca účinnosť. Veľa ľudí sa namiesto výmeny batérie rozhoduje o kúpe nového zariadenia.

Týmto spôsobom však áno vynásobte odpad, ktorý chcete zneškodniť, náklady, ako aj ekonomické, aj environmentálne. Väčšina smartfónov, ktoré sa majú zlikvidovať, má stále plne funkčné komponenty: procesor, displej, RAM a pamäť. Ak bola batéria vyberateľná a ľahko vymeniteľná, používatelia si nemohli kúpiť nový smartphone, ale rozhodli sa iba zmeniť akumulátor.

Komisia ďalej pracuje uľahčujú opravy a prístup k náhradným dielom. Dôvod je vždy rovnaký: znížiť množstvo odpadu.

Aké zmeny sa týkajú výrobcov

Ak je návrh Európskej komisie boli schválené, pre výrobcov smartfónov by to bola skutočná trauma. Všetky zariadenia by mali byť prepracované tak, aby umožňovali vybratie batérie. Nejde o malú prácu, najmä preto, že batérie smartfónu už nie sú štvorcové alebo pravouhlé. V niektorých prípadoch, najmä v hornej časti rozsahu, sa batérie optimalizujú v tvare písmena L alebo sa rozdelia. uvidíme o čom Európa rozhodne v nadchádzajúcich mesiacoch a ako budú výrobcovia reagovať.