Slu┼żbu IPTV ÔÇ×Nitro TVÔÇť zavrel okresn├Ż s├║d v Kalifornii

  • Rekord├ęr preru┼íil telev├şziu Nitro po tom, ─Źo americk├Ż sudca rozhodol o trvalom s├║dnom rozhodnut├ş.
  • Odporcovia sa nedostavili na s├║d, aby predlo┼żili ni─Ź, ─Źo by bolo proti obvineniam, ktor├Żm ─Źelia.
  • Pravdepodobne uvid├şme, ┼że sa hackersk├í slu┼żba IPTV objav├ş v inej dom├ęne, ale moment├ílne je vypnut├í.

Sudca Stephen Wilson, Okresn├Ż s├║d Spojen├Żch ┼ít├ítov v Kalifornii, sa rozhodol schv├íli┼ą ┼żiados┼ą o trval├ę rozhodnutie podan├║ proti platforme IPTV spolo─Źnosti Columbia Pictures ÔÇ×Nitro TVÔÇť. Slu┼żba online je obvi┼łovan├í z u─żah─Źovania, marketingu a asimilovania pir├ítstva a poru┼íovania autorsk├Żch pr├ív ve─żk├ęho po─Źtu dr┼żite─żov pr├ív zaslan├şm tis├şcov filmov a telev├şznych rel├íci├ş svojim predplatite─żom bez z├şskania licencie na to. T├íto slu┼żba ├║─Źtovala 20 dol├írov mesa─Źne a poskytla podporu pre dve zariadenia. Teraz bola str├ínka zatvoren├í a zostalo 45 000 ─żud├ş, ktor├ş neleg├ílne konzumuj├║ obsah v telev├şzore Nitro.

Zaoberali sme sa spr├ívami s├║visiacimi so s├║dnym procesom minul├Ż rok v apr├şli, ke─Ć prokur├ítori po┼żiadali kalifornsk├Ż s├║d o zv├í┼żenie schv├ílenia st├íleho s├║dneho rozhodnutia, ako aj o z├íkonn├ę od┼íkodn├ę stanoven├ę na 150 000 dol├írov za ka┼żd├ę poru┼íenie. Telev├şzny prehr├íva─Ź Nitro bol ozna─Źen├Ż ako ÔÇ×Alejandro GalindoÔÇť, zatia─ż ─Źo do s┼ąa┼żnosti na poru┼íenie autorsk├Żch pr├ív bolo zahrnut├Żch a┼ż dvadsa┼ą ÔÇ×DoÔÇť. sudca Prija┼ą ┼żiados┼ą Preto boli dom├ęny Namecheap a Domain.com po┼żiadan├ę o predbe┼żn├Ż z├íkaz, a preto dostali pokyny, aby si stiahli dom├ęny ÔÇ×TekkHosting.comÔÇť a ÔÇ×NitroIPTV.comÔÇť.

Tieto oblasti sa okrem toho nesm├║ zmeni┼ą, preda┼ą, vymaza┼ą ani prenies┼ą na in├ęho majite─ża. D├┤vodom je zabr├íni┼ą tomu, aby sa rovnak├í pir├ítska zna─Źka znova objavila in├Żm subjektom, prev├ídzkovate─żom alebo vlastn├şkom. Kalifornsk├Ż sudca zistil, ┼że rovnov├í┼żny kapit├íl sa d├┤razne odpor├║─Źa v prospech ┼żalobcu so v┼íetk├Żmi faktormi, ktor├ę si vy┼żaduj├║ podporu v t├Żchto ┼żiadostiach. Na druhej strane Alejandro Galindo neposkytol ┼żiadny d├┤kaz na podporu svojho pr├şpadu ani na to, aby sa br├ínil proti obvineniam. Tak┼że toto je koniec cesty pre dom├ęny – ale skon─Ź├ş sa t├íto slu┼żba?

Vid├şme Nitro TV zobrazen├║ v inej, ale podobnej mierke, preto┼że p├┤vodn├Ż prehr├íva─Ź a ÔÇ×robi┼ąÔÇť s├║ zadarmo, ako chc├║. Je to prinajmen┼íom tak dlho, ako s├║ mimo dosahu org├ínov ─Źinn├Żch v trestnom konan├ş. v─Źera TorrentFreak sa zmienil V dom├ęne ÔÇ×Nites.isÔÇť sa objav├ş vzkriesen├Ż ÔÇ×Nites.tvÔÇť. Nov├í platforma pou┼ż├şva rovnak├║ zna─Źku a umiestnenie, tak┼że p├┤vodn├ş oper├ítori platformy s├║ pravdepodobne aj za posledn├Żm spusten├şm. Samozrejme, ACE, MPA a dr┼żitelia pr├ív, ktor├ş stoja za t├Żmito organiz├íciami, bud├║ aj na─Ćalej bojova┼ą proti v┼íetk├Żm reinkarn├íci├ím a ─Ź├şm sk├┤r ich bud├║ m├┤c┼ą odstr├íni┼ą, t├Żm je menej pravdepodobn├ę, ┼że pochopia pir├ítsku komunitu.