Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Slu┼żba service-public.fr, vytvoren├í v spolupr├íci s pou┼ż├şvate─żmi, predstavuje svoju nov├║ str├ínku


Str├ínka service-public.fr, ktor├í v roku 2021 zaznamenala viac ako 500 mili├│nov n├ív┼ítev, sa na za─Źiatku ┼íkolsk├ęho roka 2022 men├ş.

Pod─ża dizajn├ęrov ide o ÔÇ× nieko─żkomesa─Źn├Ż projekt ┬╗, vyvinut├ę v spolupr├íci s pou┼ż├şvate─żmi, ktor├ş m├┤┼żu alebo nemusia by┼ą zvyknut├ş vykon├íva┼ą administrat├şvne postupy online.

Úplne nová webová stránka service-public.fr!

Webov├í platforma service-public.fr je prv├Żm vstupn├Żm bodom pre Franc├║zov, pokia─ż ide o administrat├şvne inform├ície. Aj pre tento za─Źiatok ┼íkolsk├ęho roka 2022 sa webov├í str├ínka vyv├şja s implement├íciou ├║plne novej verzie, ktor├í s─żubuje prepracovan├║ a opraven├║ ergon├│miu, aby sa lep┼íie prisp├┤sobila pou┼ż├şvate─żom.

S cie─żom pom├┤c┼ą pou┼ż├şvate─żom lep┼íie sa zorientova┼ą na str├ínke, n├íjs┼ą v┼íetky administrat├şvne inform├ície, pr├şstup ─Źi n├ístroje, ktor├ę potrebuj├║, je teraz service-public.fr prezentovan├Ż vo forme ÔÇ×udalost├ş ┼żivotaÔÇť. Sta─Ź├ş klikn├║┼ą na ÔÇ×S┼ąahujem saÔÇť, ÔÇ×H─żad├ím si pr├ícuÔÇť alebo dokonca ÔÇ×Pripravujem sa na d├┤chodokÔÇť, aby ste boli automaticky presmerovan├ş do pr├şslu┼ín├Żch sekci├ş.

Verejn├í slu┼żba ┬ę ┬ę DILA

Jednoduch┼íia, dostupnej┼íia a inkluz├şvnej┼íia platforma

Slu┼żby, modelov├ę p├şsmen├í a simul├ítory s├║ dostupn├ę a zoskupen├ę priamo na praktick├Żch h├írkoch, ─Źo umo┼ż┼łuje zjednodu┼íen├ę vyh─żad├ívanie pod─ża t├ęmy v logike efekt├şvnosti a ─żahk├ęho pr├şstupu. ÔÇť, ozna─Źuje smerovanie pr├ívnych a administrat├şvnych inform├íci├ş (DILA). Redakcia si priala trvalo re┼ípektova┼ą chartu hlavn├Żch redak─Źn├Żch princ├şpov str├ínky, a to: preh─żadnos┼ą, jednoduchos┼ą, inkl├║zia.

Nov├í webov├í str├ínka tak kladie d├┤raz na personaliz├íciu z├í┼żitku ka┼żdej osoby a zlep┼íenie dostupnosti, najm├Ą s k─ż├║─Źov├Żmi f├ízami, ktor├ę nazna─Źuj├║ r├┤zne postupy, ktor├ę treba dodr┼ża┼ą, s cie─żom vies┼ą pou┼ż├şvate─ża krok za krokom. ÔÇ×Nov├íÔÇť Service-public.fr bola vytvoren├í prostredn├şctvom workshopov organizovan├Żch s pou┼ż├şvate─żmi r├┤znych profilov: seniormi, ─żu─Ćmi v neist├Żch situ├íci├ích, pou┼ż├şvate─żmi s probl├ęmami porozumie┼ą franc├║zskemu jazyku at─Ć.

Nakoniec s├║ str├ínky service-public.fr automaticky prelo┼żen├ę do angli─Źtiny a s├║ dostupn├ę aj vo zvuku v─Ćaka funkcii ÔÇ×Vypo─Źu┼ą si str├ínkuÔÇť. Pod─ża DILA: Cel├í str├ínka sa vyvinula tak, aby administrat├şvne postupy boli jednoduch├ę a r├Żchle “.

zdroj: Service-public.fr