Služba Google Play má problém a zobrazuje niektoré aktualizácie

aktualizácie duchov v obchode Google Play

Zvláštne, v Google Play Store vychádzajú desiatky aktualizácií bez veľkosti súboru a bez zmeny verzie. Okrem toho sa počet používateľov, ktorí sa na to sťažujú, zakaždým zvyšuje. Dobre Služba Google Play má problém a zobrazuje falošné aktualizácie.

Google Play varuje pred prázdnymi aktualizáciami vo svojom obchode s aplikáciami

ghost aktualizácie google play

Mnoho používateľov systému Android za posledný mesiac zdieľalo snímky obrazovky s aktualizáciou Obchodu Play zobraziť aplikácie s údajnými aktualizáciami vo fronte, ale bez veľkosti súboru. Aby toho nebolo málo, používatelia, ktorí prehľadali zoznamy týchto aplikácií, nenašli nový changelog ani žiadnu úpravu v čísle verzie.

Najzarážajúcejšie je však to po nainštalovaní týchto aktualizácií nenastanú žiadne viditeľné zmeny. Hoci fantómové aktualizácie ovplyvňujú väčšinu aplikácií vytvorených spoločnosťou Google, Artem Russakovskii z Android Police našiel výnimky.

Na druhej strane správa 9to5Google, ktorá vyšla koncom minulého mesiaca, uvádza, že ak používatelia odstránia Obchod Play zo svojej obrazovky Nedávne aplikácie a potom ho znova otvoria, uvidia nové aplikácie čakajúce na prázdnu aktualizáciu. Bezpochyby ide o chybu prítomnú v Google Play Store to by sa malo čo najskôr vyriešiť.

Hoci sa tento problém môže zdať bezvýznamný, jednoducho by nemal existovať. Okrem toho tiež bolo by pekné, keby Google vysvetlil, prečo sa tieto aktualizácie zobrazujú v Google Play Store. Nech je to akokoľvek, budeme vás pozorne informovať o všetkých novinkách, ktoré sa v tejto súvislosti objavia.

Nedávno sme vám povedali, že creeperware (softvér schopný vás špehovať bez vášho súhlasu) sa vrátil Google Play Store. Teraz to vyšlo najavo oficiálny veľký trh s aplikáciami G ukazuje nezmyselné aktualizácie.

mobilný špionážny creeperware android

Ako si určite predstavujete, Google Play prechádza veľmi nepríjemnou situáciou. Rovnako sme si istí, že tím Google všetko čo najskôr vyrieši.