Slu┼żba Google Play doteraz v├Żvoj├írom vyplatila viac ako 80 mili├írd dol├írov

Modern├ę digit├ílne platformy uspej├║ alebo zlyh├ívaj├║ na pozad├ş v├Żvoj├írov. Len sa op├Żtajte Steva Balmera. Pre ka┼żd├ę zariadenie s Androidom existovalo WebOS. Spolo─Źnosti m├┤┼żu v├Żvoj a v├Żvoj svojich platforiem ─żah┼íie alebo ┼ąa┼ż┼íie vyvin├║┼ą, ale nakoniec je na v├Żvoj├írov, aby ich postavili tak, aby ÔÇ×oniÔÇť – z├íkazn├şci – mohli pr├şs┼ą. V tejto s├║vislosti spolo─Źnos┼ą Google pr├íve ozn├ímila, ┼że v├Żvoj├íri z cel├ęho sveta zarobili prostredn├şctvom slu┼żby Google Play vy┼íe 80 mili├írd dol├írov.

Samostatne je to dobr├ę ─Ź├şslo. Ale v porovnan├ş s konkurenciou to nie je tak ve─ża.

Spravodajstvo prich├ídza so s├║hlasom ved├║ceho viceprezidenta spolo─Źnosti Google Hiroshi Lockheimera, ktor├Ż ho zdvojn├ísobil po predch├ídzaj├║com ozn├ímen├ş gener├ílneho riadite─ża spolo─Źnosti Sundar Pichai po─Źas v├Żhern├ęho hovoru spolo─Źnosti Google. 80 mili├írd dol├írov m├┤┼że znie┼ą ako ve─ża a pre v├Żvoj├írov, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ obchod Google Play na distrib├║ciu svojich aplik├íci├ş a slu┼żieb, ale objekt├şvne Ke─Ć u┼ż hovor├şme, je to vlastne dos┼ą ─Ćaleko za t├Żm ─Źo Apple pravdepodobne dosiahol.

Nie je to odhad: Apple v roku 2018 prekonal bari├ęru vo v├Ż┼íke 100 mili├írd dol├írov a na tohtoro─Źnej hlavnej konferencii WWDC priniesol spr├ívy. iba rok Sk├┤r to zasiahlo 70 mili├írd dol├írov a dokonca aj minul├Ż rok, Apple Spolo─Źnos┼ą Google st├íle ├║─Źtovala v├Żrazn├║ mar┼żu vo v├Żplat├ích pre v├Żvoj├írov. Analytici odhaduj├║ takmer 80% rozdiel medzi nimi v prvej polovici roku 2019.

V├Żvoj├íri obchodu Play o─Źividne zar├íbaj├║ peniaze a v─Ćaka spolo─Źnosti Google sa do kolekt├şvnych vreciek dostalo najmenej 80 mili├írd dol├írov (potom, ─Źo spolo─Źnos┼ą Google zobrala takmer tretinu zhora), ale v├Żvoj├íri obchodu AppleApp Store st├íle robia viac.