Služba Google Nearby Share je teraz k dispozícii: ako funguje a ako ju aktivovať

Google už nejaký čas pracuje na svojom klone AirDrop pre Android. Po mnohých únikoch a dokonca aj zmene názvu je tento nástroj konečne realitou. Hovorí sa mu Nearby Share a zatiaľ nie je k dispozícii pre všetkých (bude to veľmi skoro), ale ukážeme vám to tu trik, pomocou ktorého ho môžete aktivovať. Ak tiež neviete, o čom tento nástroj je a ako funguje, nebojte sa, hneď vám poskytneme všetky vysvetlenia, ktoré hľadáte.

Čo je to Nearby Share, ako funguje a na čo slúži? Všetko, čo potrebujete vedieť

zdieľanie súborov v okolí google zdieľajte súbory z Androidu na akejkoľvek platforme

Nearby Share je nástroj, ktorý umožňuje odosielať súbory z vášho systému Android na iné zariadenia (buď Android alebo počítače Windows, Mac alebo Chrome OS) vysokou rýchlosťou a jednoducho prostredníctvom pripojenia WiFi. Aby bola rovnaká potreba zdieľať WiFi pripojenie, musia byť zariadenia zúčastňujúce sa prenosu blízko. Je potrebné poznamenať, že Nearby Share nepotrebuje aplikácie tretích strán, aby fungovali ako WiFi Direct, pretože je do systému Android integrovaný natívne. Stručne povedané, je to ako zdieľanie súborov cez Bluetooth, ale prostredníctvom vysokých prenosových rýchlostí WiFi.

Takže so zdieľaním nablízku Na zdieľanie súborov Android už nebudete potrebovať kábel ani rýchly internet rýchlo. Čo je možné zdieľať so službou Nearby Share? Fotografie, videá, odkazy, audio, dokumenty a dokonca aj príspevky na sociálnych sieťach. Tento nástroj v podstate robí to isté ako AirDrop na zariadeniach Apple. Preto hovoríme, že je to klon, aj keď sa zdá, že riešenie spoločnosti Google je priateľskejšie, pretože nebude exkluzívne pre jeho platformy (Android a Chrome OS), ale bude fungovať aj s Windows a Mac OS.

zdieľanie súborov s blízkym zdieľaním

Malo by sa objasniť, že Nearby Share je súčasťou služieb Google. To znamená nie je kompatibilný s týmito zariadeniami Android bez aplikácií Google, ako napríklad najnovšie od Huawei alebo tablety Fire od Amazon. Okrem toho spoločnosť Mountain View uviedla, že iba zariadenia s Androidom 6.0 alebo novšie verzie sú kompatibilné so službou Nearby Share. Tento nástroj si samozrejme môžu vyskúšať iba používatelia, ktorí majú beta verziu 20.26.12 Služieb Google Play.

Ako aktivovať zdieľanie v okolí Google

ako aktivovať zdieľanie v okolí v systéme Android

Predtým sme spomenuli, že Nearby Share je teraz k dispozícii pre používateľov, ktorí majú vo svojom systéme Android najnovšiu beta verziu služieb Google Play. Napriek tomu Dokonca aj to, že máte beta verziu, nezaručuje, že si vo svojom Androide môžete aktivovať funkciu NablízkuPretože Google umožňuje používať tento nástroj iba vybraným používateľom. Ak sa však cítite šťastní, skúste vo svojom zariadení aktivovať funkciu Nablízku zdieľanie podľa týchto pokynov:

  • Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je nainštalujte si beta verziu 20.26.12 (alebo novšiu) Služieb Google Play. To je možné vykonať dvoma spôsobmi: stiahnutím APK zo zrkadla APK alebo sa z tohto odkazu stanete beta testerom aplikácie a potom ju aktualizujete z Google Play Store.
  • Už ste aktualizovali služby Google Play? Teraz skontrolujte, či už môžete používať zdieľanie nablízku: prejdite do správcu súborov, stlačte a podržte ľubovoľný súbor (obrázok, video atď.) A v rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť zdieľam o Odoslať (názov sa môže líšiť v závislosti od aplikácie, ktorú používate).
  • Na karte Zdieľať by sa malo objaviť Zdieľanie nablízku ako možnosť.

ako funguje zdieľanie v okolí v systéme Android

  • Ak ste mali šťastie, teraz môžete začať používať tento nástroj. Keď prvýkrát stlačíte Zdieľanie nablízku, budete musieť uveďte názov svojho zariadenia a koho chcete vidieť.
  • Tiež by ste mali udeliť vám sériu povolení k nástroju.
  • Nakoniec kliknite na Aktivovať.

Pripravený! Potom funkcia Nearby Share začne vyhľadávať zariadenia v okolí a odoslať vybratý súbor. Majte na pamäti, že na to, aby ste mohli používať tento nástroj, musíte mať v mobile aktivovaný WiFi, Bluetooth a poloha.

Za to, čo stojí za to, v mojom konkrétnom prípade som mohol aktivovať funkciu Nearby Share na zariadení Xiaomi s MIUI 11 založeným na systéme Android 9, ale nie na Motorole s Androidom 7.0. Predpokladáme, že Google testuje tento nástroj väčšinou s najnovšími verziami systému Android. Napriek tomu, ako ste videli, nástroj je už v pomerne pokročilej fáze vývoja. Nečudovali by sme sa teda, ak by sa do konca tohto roka dostal do všetkých Androidov.